سفریکا بلاگ
safarika blog
هزینه ی ویزای توریستی ایتالیا

با ویزای ایتالیا کجاها بریم؟ انواع شرایط مراحل و ریجکتی

با ویزای ایتالیا به چه کشورهایی میتوان سفر کرد ؟

افرادی که تمایل به سفر اروپایی دارند، اگر بتوانند ویزا شینگن را دریافت کنند می توانند به 26 کشور اروپایی که در پیمان شینگن اعلام شده ، بدون نیاز به اخذ ویزای مجدد ورود داشته باشند و در رفت و آمد در این محدوده هیچ مشکلی نخواهند داشت که علاوه‌بر کشورهای منطقه شینگن شما اجازه ورود به چندین کشور دیگری که در حوزه شینگن یا حتی اروپا نیستند را با ویزای شینگن دارید البته به شرطی که ویزای شینگن معتبر داشته باشید که در این مقاله مطالب کاملی را در اختیار شما قرار می دهیم که با ویزای شینگن به کدام کشورها می توانید سفر کنید ؛با ما همراه باشید.

ویزای ایتالیا
ویزای ایتالیا

ویزای شینگن چیست ؟

شینگن ویزایی است که اجازه می دهد آزادانه در حوزه شینگن که شامل 26 کشور اروپایی است، سفر کنید و این امکان را به دارنده آن می‌دهد تا به کشورهای عضو این حوزه بدون اینکه احتیاجی به دریافت دوباره ی ویزا داشته باشند، سفر کنند. پس درواقع ویزای شینگن نماینده مجموعه ای از 26 کشور اروپایی را شامل می شود که طبق یک تصمیم درست اقدام به حذف نیاز به پاسپورت کرده و مهاجران را در مرز های مشترک مورد کنترل قرار می دهند. شهروندان کشورهای اروپایی در منطقه شینگن قرار دارند و آمد و شد برای آنها آزادانه برقرار است.

 1. در تاریخ 26 مارس سال 1995 منطقه شینگن به صورت پراکنده شکل می گیرد و نام این پیمان از روستای کوچک شینگن که در منطقه لوکزامبورگ قرار دارد، گرفته شده است.
 2. نخست یک سری از کشورها وارد این حوزه شده و بعد از آن کشورهای دیگر نیز کاندید شده و به آنها ملحق شدند.
 3. نکته‌ای که باید در سفر با ویزای شینگن در نظر بگیرید این است که فقط برای مدت محدود و تعیین شده ای می‌توانید در منطقه شینگن حضور داشته باشید که آن هم 90 روز در بازه زمانی 180 روزه است.
 4. پس از پایان مدت ویزا باید اقدام به ترک این منطقه کنید چرا که دچارعواقب اقامت بیش از حد در حوزه شینگن می‌شوید.
 5. با ویزای شینگن، می توانید به هر یک از این 26 کشور سفر کنید. با این وجود انواع مختلفی از ویزای شینگن وجود دارد. رایج ترین نوع، ویزای شینگن کوتاه مدت است که به شما اجازه می دهد تا 90 روز در یک دوره 180 روزه سفرکنید. ویزای شینگن طولانی مدت هم وجود دارد که به فرد اجازه می دهد بیش از 90 روز در منطقه شینگن بماند که چندان رایج نیست.

 

جدیدترین قوانین ویزاهای ملی شینگن چیست ؟

 1. نیازی به سفر به کشور ثالث برای درخواست ویزا ندارید.
 2. هزینه صدور ویزای شینگن افزایش داشته است.
 3. مدت زمانی که برای بررسی مدارک برای دریافت  ویزای شینگن احتیاج است افزایش یافته است.
 4. مهر ویزا از پاسپورت حذف شده است.
 5. اهمیت برخورداری از بیمه مسافرتی در اخذ ویزای شینگن به خوبی مشخص است و دیده می شود.
 6. ویزای شینگن مولتی 5 ساله برای مسافران خوشنام صادر می شود.
 7. شهروندان بریتانیا برای اخذ ویزای شینگن نیاز به ویزا دارند.
 8. کنترل های مرزی پیشرفته تر شده اند.
ویزای توریستی ایتالیا
ویزای توریستی ایتالیا

چه کشورهایی عضو حوزه شینگن هستند؟

افرادی که ویزای شینگن یکنواخت دارند ، می توانند به این کشورهای ذکر شده سفر کنند:

 1. اتریش
 2. بلژیک
 3. جمهوری چک
 4. کرواسی
 5. دانمارک
 6. استونی
 7. فنلاند
 8. فرانسه
 9. آلمان
 10. یونان
 11. مجارستان
 12. ایسلند
 13. ایتالیا
 14. لتونی
 15. لیختن اشتاین
 16. لیتوانی
 17. لوکزامبورگ
 18. مالت
 19. هلند
 20. نروژ
 21. لهستان
 22. پرتغال
 23. اسلواکی
 24. اسلوونی
 25. اسپانیا
 26. سوئد
 27. سوئیس
 • این کشور های مذکور ، در حال حاضر 26 کشور عضو حوزه ی شینگن محسوب می‌شوند که همانطور که صحبت شد ؛ دارندگان ویزای شینگن می‌توانند به این 26 کشور سفر کنند. چندین کشور نیز درخواست عضویت خود در حوزه شینگن را مطرح کرده‌اند، به همین دلیل به‌احتمال فراوان شاهد افزایش کشور‌های این حوزه در چند سال آینده خواهیم بود!

توجه : به غیر از کشورهای ذکر شده ، یک سری قلمرو های دیگری در اتحادیه اروپا وجود داشته که وارد شینگن منطقه نشده اند ، مثل : قلمروهای فرانسه و مارتینیک و زئونیون و مایوت و سنت بارتلمی ، موارد مهمی هستند که در این زمینه دیده می شود.
لازم به ذکر است هنوز کشورهای لیختن اشتاین، نروژ و هلند و ایسلند عضو اتحادیه اروپا نیستند، اما در لیست اتحادیه EFTA قرار گرفته اند.
کشورهای در مسیر عضویت اتحادیه اروپا شینگن
یک سری کشورهای دیگری هم هستند که در مسیر عضویت اتحادیه اروپا قرار گرفته اند که عبارت است از:

 1. آیسلند
 2. مونته‏‌نگرو
 3. صربستان
 4. جمهوری سابق یوگسلاوی مقدونیه
 5. ترکیه
 6. آلبانی
توضیحاتی مهم در ارتباط با درخواست ویزای شینگن:

هنگام درخواست ویزای ایتالیا، مهم است که مشخص شود به کدام کشورها سفر خواهید کرد، چون ویزا فقط برای کشورهایی که شما مشخص کرده اید معتبر خواهد بود. مثلا اگر برای ویزای ایتالیا درخواست داده باشید و مشخص کنید که فقط به فرانسه و اسپانیا سفر خواهید کرد، ویزای شما فقط برای آن دو کشور معتبر خواهد بود.
توجه داشته باشید که : برخی از کشورها شرایط ویزا اضافی دارند، حتی اگر ویزای ایتالیا داشته باشید. به طور مثال، اگر قصد سفر به روسیه را دارید، حتی اگر ویزای شینگن دارید، باید برای ویزای جداگانه اقدام کنید.

 

تفاهم نامه شینگن شامل چیست؟

شینگن یک توافق نامه است که تاریخ آن به سال 1985 برمی‌گردد که شامل موارد زیر است:

 1. در ابتدا توافق نامه در بین 5 کشور از ده کشور عضو اتحادیه اروپا امضا شد.
 2. در ابتدا به نظر می رسید که توافق بین همه اعضای اتحادیه برای حذف کنترل های مرزی امری غیر ممکن باشد.
 3. نخست طبق قوانین توافقنامه، بیرون از اتحادیه اروپا به عنوان شینگن شناخته شد.
 4. بعد از 5 سال ، کشمکش مرزهای درونی حذف شد و سیاست های دوسویه صدور ویزا ، به برنامه اضافه شد.
 5. در مارس سال 1995 حوزه شینگن به صورت پراکنده شکل گرفت.
 6. کشورهای مختلف به این منطقه اضافه شدند.
 7. در سال 1999 تفاهم نامه شینگن به طور رسمی شروع و به اجرا درآمد.
کشور ایتالیا
کشور ایتالیا

با ویزای شینگن می‌توان به کشور انگلیس سفر کرد؟

از آنجایی که کشور انگلستان عضو حوزه شینگن نیست ، از سال 2016 دیگر عضو اتحادیه اروپا محسوب نمی‌شود و برای سفر به این کشور به ویزا نیاز است که البته درصورتی‌که ویزای شینگن داشته باشید ، شانس بیشتری در دریافت آن نسبت به باقی افراد خواهید داشت.

 

با ویزای شینگن به چند کشور بدون ویزا می‌توان سفر کرد؟

علاوه بر سفر به 26 کشور عضو این منطقه، سفر به 45 کشور دیگر جهان هم ، با ویزای ایتالیا برای شما ممکن است .برای ورود به بعضی از این کشورها شما نیاز به ویزای ایتالیا مولتی خواهید داشت ولی بیشتر این کشور‌ها ویزای سینگل را برای ورود بدون ویزا قبول می‌کنند.در صورتی می‌توانید بدون ویزا به این کشورها سفر کنید که ویزای شینگن شما اعتبار داشته و منقضی نشده باشد.

علاوه بر 26 کشور اروپایی که بخشی از حوزه شینگن هستند، بعضی از کشورها نیز هستند که توافق نامه هایی با منطقه شینگن دارند که به مسافرانی که ویزای شینگن دارند اجازه ورود به کشور خود را می دهد.
این کشورها شامل :

 1. بلغارستان: به افرادی که ویزای شینگن دارند اجازه می دهد تا حداکثر 90 روز در یک دوره 180 روزه وارد بلغارستان شوند.
 2. کرواسی: اجازه می دهد تا حداکثر 90 روز در یک دوره 180 روزه وارد کرواسی شوند.
 3. قبرس: اجازه می دهد تا حداکثر 90 روز در یک دوره 180 روزه وارد قبرس بشوند. قبرس شمالی منطقه ای واقع در شمال شرق جزیره قبرس است و فقط توسط کشور ترکیه به‌عنوان کشوری مستقل به رسمیت شناخته می‌شود. قبرس شمالی بخشی از حوزه شینگن و یا اتحادیه اروپا نیست که دارندگان ویزای شینگن می‌توانند تا 90 روز در قبرس شمالی حضور داشته باشند.
 4. رومانی: اجازه می دهد تا حداکثر 90 روز در یک دوره 180 روزه وارد رومانی بشوند.
 5. سن مارینو: اجازه می دهد تا حداکثر 90 روز در یک دوره 180 روزه وارد سن مارینو شوند.
 6. واتیکان: اجازه می دهد تا حداکثر 90 روز در یک دوره 180 روزه وارد شهر واتیکان بشوند.

توجه : اگرچه این کشورها با منطقه شینگن توافقنامه دارند، اما خود بخشی از منطقه شینگن نیستند.

 

کشورهای غیرعضور حوزه شینگن که قابل سفر با ویزای شینگن هستند شامل :

در لیست زیر کشورهایی ذکر شده‌اند که عضو منطقه شینگن نیستند ولی میتوانیدبا ویزای شینگن به آنها سفر کنید. ویزای شینگن به افراد خارجی اجازه می‌دهد که به کشورهای اروپایی که عضو این پیمان هستند وارد شوند و همچنین کشورهایی که پیمان شینگن را امضا کرده‌اند، ویزای شینگن به دارنده آن اجازه می‌دهد که به برخی از کشورهای اروپایی که نه عضو اتحادیه اروپا و نه عضو منطقه شینگن هستند برای سفر توریستی و یا تجاری سفر کنند. مثل :

 1. آلبانی : این کشور در جنوب شرقی اروپا واقع شده است که هنوز به منطقه شینگن و یا اتحادیه اروپا نپیوسته است، اما اگر دارای ویزای شینگن معتبر باشید می‌توانیدبا ویزای شینگن به این کشور برای 90 روز سفر کنید.در سال 2003 کشور آلبانی برای پیوستن به اتحادیه اروپا مذاکرات را آغاز کرده و هم اکنون در لیست کاندیداهای پیوستن به اتحادیه اروپا است و به دارندگان ویزای شینگن این امکان داده شده است تا به این کشور سفر کنند و برای مدت 90 روز در این کشور حضور داشته باشند اما برای حضور بیش از این مدت باید ویزای آلبانی اخذ شود.
 2. بلغارستان
 3. مونتنگرو
 4. صربستان
 5. آنتیگوا و باربودا
 6. کلمبیا
 7. جبل الطارق
 8. مقدونیه شمالی
 9. ترکیه: با ویزای شینگن نمی‌توانید وارد کشور ترکیه شوید.اگر ویزای شینگن دارید، واجد شرایط دریافت ویزای الکترونیکی E – visa یک‌ماهه ترکیه هستید، مشروط بر اینکه شما ملیت یکی از کشورهای زیر را داشته باشید:
  (افغانستان.پاکستان.عراق.سومالی.نپال.اتیوپی.فیلیپین.سنگال.ساحل.عاج.سودان.آنگولا.غنا.کامرون.ویتنام.آنگولا.کره شمالی.هند.کنیا.یمن.ماداگاسکار)
 10. بلاروس
 11. کرواسی
 12. کوزوو
 13. رومانی: افرادی که ویزای شینگن دارند ،بدون نیاز به اخذ ویزای رومانی می‌توانند برای 90 روز در بازه زمانی 180 روز در این کشور اقامت داشته باشند. همچنین افرادی که دارای جواز اقامت ۵ساله در یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستند نیز می‌توانند بدون نیاز به اخذ ویزا وارد کشور رومانی شوند فقط توجه کنید که در زمان ورود به رومانی ویزای شینگن شما باید اعتبار داشته باشد.
 14. بوسنی هرزه گویین
 15. قبرس شمالی
 16. مکزیک
 17. سائوتومه و پرنسی
 18. گرجستان: کسانی که با ملیت‌های متفرقه ای که دارای ویزای شینگن هستند می‌توانند برای 90 روز در بازه زمانی 180 روزه به گرجستان سفر کنند. اما اگر شهروند کشورهای کوزوو، فلسطین و تایوان هستید به‌هیچ‌عنوان نمی‌توانید وارد گرجستان شوید. شهروند کشورهای مذکور حتی از این کشور نمی‌توانند عبور ترانزیتی بکنند ،مگر اقامت قانونی امارات را داشته باشند.
  بلاروس:اگر ملیت یکی از کشورهای ذکر شده زیر را دارید میتوانید با ویزای شینگن به بلاروس سفر کنید و همچنین داشتن بلیت رفت‌وبرگشت ضروری است و فقط برای 30 روز مجاز هستید در این کشور حضور داشته باشید.
  مصر.ایران.آفریقای‌جنوبی.گامبیا.اردن.ویتنام.هائیتی.لبنان.ساموآ.هند.پاکستان.نامیبیا
ایتالیا
ایتالیا

دلایل اعتبار بالای ویزای شینگن نزد سایر کشور‌ها چیست؟

1.ارزش بالای ویزا، میان کشورهای متقاضی عضویت در حوزه شینگن : کشورهایی که در حال پیوست یا متقاضی عضویت در منطقه شینگن هستند، سعی دارند که همیشه رابطه تنگاتنگ و مؤثری با کشورهای عضو این منطقه داشته باشند.این کشورها قوانین مربوط به دریافت ویزا را به‌گونه‌ای برای حوزه شینگن حذف کرده‌اند تا قبل از عضویت با این کشورها به‌صورت گسترده روابط توریستی و گردشگری داشته باشند. فعلا بلغارستان، رومانی، کرواسی و قبرس در حال پیوستن به منطقه شینگن هستند.

2.کشورها به سیستم غربالگری شینگن اعتماد دارند: متقاضیان ویزای شینگن از فیلترهای امنیتی، خانوادگی و سیاسی متعددی برای دریافت این ویزا عبور می‌کنند. این فیلترها به‌قدری کارایی خوبی از خود نشان داده‌اند که بیشتر کشورهای جهان، شخص دارنده ویزای شینگن را یک توریست و گردشگر واقعی قلمداد می‌کنند.به همین دلیل به دارندگان این ویزا بدون دریافت هیچ مجوزی اجاره اقامت کوتاه‌مدت در کشور خود را می‌دهند.

3.بعضی از کشورهای جهان فاقد زیرساخت، فناوری یا منابع لازم برای بررسی کامل و دقیق متقاضیان ویزا هستند، به همین دلیل به سیستم ویزا دهی حوزه شنگن اعتماد می‌کنند و بدون ویزا به آنها اجازه ورود می‌دهند.

 

 

ویزای شینگن موردنیاز، برای سفر بدون ویزا به سایر کشور‌ها به چه صورت است ؟

برای اینکه با ویزای شینگنی که دارید ، بدون ویزا به کشورهای مختلف جهان سفر کنید باید یکی از انواع ویزاهای ذکر شده را بسته به کشور مقصد دریافت کرده باشید:

 1. ویزای کوتاه‌مدت شینگن، نوع C (گردشگری یا تجاری)
 2. ویزای بلندمدت شینگن نوع D (تحصیلی یا کاری)
 3. ویزای ترانزیت نوع A (ترانزیت)
 4. اجازه اقامت از هر کشور شینگن

 

راحت‌ترین کشور برای ویزای شینگن

اگر قصد سفر به کشورهای اروپایی عضو منطقه شینگن را دارید و دارای سابقه سفر خوب و معتبری نیستید پیشنهاد می‌کنیم از راحت‌ترین کشور برای ویزای شینگن اقدام به دریافت این ویزا نمایید. در میان کشورهای اروپایی ایتالیا و اسپانیا را راحت‌ترین کشور برای ویزای شینگن هستند.دقت کنید که برای اخذ ویزای شینگن از هر کشوری که اقدام می‌کنید باید مدارک لازم را کامل و بدون نقص فراهم کنید. آلمان، اتریش و هلند جز کشورهایی هستند که تمکن مالی قوی از متقاضی درخواست می‌کنند. سخت‌گیری این کشورها به دلیل زیاد بودن تعداد پناهندگان به این کشورها در سال های اخیر است.

کشور ایتالیا
کشور ایتالیا

لیست کشورهای بدون ویزا برای دارندگان ویزای شینگن بصورت زیر است ؟

کشور و مدت‌زمان اقامت بصورت زیر است :

قاره اروپا
 1. واتیکان 1 روز
 2. کوزوو 15 روز
 3. مقدونیه شمالی 15 روز
 4. جبل‌الطارق 21 روز
 5. بلاروس 30 روز
 6. بوسنی و هرزگوین 30 روز
 7. مونته‌نگرو 30 روز
 8. سن مارینو 30 روز
 9. ترکیه 30 روز
 10. آلبانی 90 روز
 11. آندورا 90 روز
 12. بلغارستان 90 روز
 13. قبرس 90 روز
 14. گرجستان 90 روز
 15. مولداوی 90 روز
 16. موناکو 90 روز
 17. رومانی 90 روز
 18. صربستان 90 روز
 19. قاره آمریکا
 20. کشور مدت‌زمان اقامت
 21. مکزیک 30 روز
 22. بلیز 30 روز
 23. نیکاراگوئه 30 روز
 24. پاناما 30 روز
 25. آنتیگوا و باربودا 30 روز
 26. آروبا 30 روز
 27. کوبا 30 روز
 28. کوراسائو 30 روز
 29. جمهوری دومینیکن 30 روز
 30. جامائیکا 30 روز
 31. سینت مارتن 30 روز
 32. السالوادور 90 روز
 33. گواتمالا 90 روز
 34. هندوراس 90 روز
 35. بونیر 90 روز
 36. هائیتی 90 روز
 37. کلمبیا 90 روز
 38. باهاما 90 روز
 39. پرو 180 رو

 

قاره آسیا

کشور و مدت زمان اقامت بصورت زیر است :

 1. سنگاپور 4 روز
 2. فیلیپین 14 روز
 3. تایوان 14 روز
 4. عمان 30 روز
 5. قطر 30 روز
 6. کره جنوبی 30 روز
 7. عربستان 90 رو

 

قوانین جدید ویزای شینگن متناسب با هدف سفر چگونه است ؟

یکی از قوانینی که در اطلاعیه ویزای شینگن سال 2020 ذکر شده است عدم نیاز به سفر به کشور ثالث برای درخواست ویزا است.بر اساس لایحه قانون الحاقی که برای محدوده مرزی شینگن اعمال شده است، کشور جانشین می‌تواند به نیابت از اتحادیه اروپا به بررسی فرم های درخواست اخذ ویزا بپردازد.

 • بر اساس این قانون هر یک از کشورهایی که عضو شینگن هستند باید یکی دیگر از اعضای شینگن را به نیابت از خود برای امور کنسولی معرفی کرده و همینطور انجام امور کنسولی خود را به مراکز ارائه خدمات صدور ویزا برون سپاری نمایند.
 1. هزینه اخذ ویزای شینگن برای سال آینده بیشتر اعلام شده است و هزینه صدور ویزا 33.3 درصد افزایش داشته و طبق بررسی های موجود افراد باید به جای 60 یورو خود را برای 80 یورو آماده کنند که درآمد حاصل از افزایش تعرفه صرف بهبود تجهیزات برای مقابله با مهاجرت غیر قانونی می شود.
 2. کشورسوئیس در لیست نخستین کشورهایی است که این افزایش قیمت را رسمی اعلام کرده است.
 3. قانون دیگری که وجود دارد افزایش بازه زمانی بین درخواست ویزا و تاریخ سفر است. در قوانین موجود مسافران باید درخواست خودشان را حداکثر تا سه ماه قبل از تاریخ سفر ارائه کنند .
 4. طبق اصلاحیه جدید شخص باید 6 ماه زودتر اقدام کند تا بتواند نتیجه دلخواه را کسب کند. به طور کلی موقعیت بازبینی درخواست کمی
 5. طولانی تر شده است و این موضوع نگرانی های خاص خودش را هم دارد.
برچسب ویزای ایتالیا
برچسب ویزای ایتالیا

برچسب ویزا چیست ؟

برچسب یا استیکر ویزا شامل همه اطلاعاتی است که تا کنون در موردش صحبت کردیم که این برچسب در داخل گذرنامه شما وجود دارد.
دو عبارت «SCHENGEN STATES» یا «ETATS SCHENGEN» یعنی اینکه ویزا در تمام محدوده معتبر است، اگر چنین نباشد لیستی اعلام می شود که دارای یکسری علائم اختصاری نیز هستند.

 1. اتریش – A
 2. بلژیک – B
 3. جمهوری چک – CZE
 4. دانمارک – DK
 5. استونی – EST
 6. فنلاند – FIN
 7. فرانسه – F
 8. آلمان – D
 9. یونان – GR
 10. مجارستان – H
 11. ایسلند – IS
 12. ایتالیا – I
 13. لتونی – LVA
 14. لیختن اشتاین – LI
 15. لیتوانی – LT
 16. لوکزامبورگ – L
 17. مالت – M
 18. هلند – NL
 19. نروژ – N
 20. لهستان – PL
 21. پرتغال – P
 22. اسلواکی – SK
 23. اسلوونی – SVN
 24. اسپانیا – E
 25. سوئد – S
 26. سوئیس – CH

 

توضیحاتی در ارتباط با ویزای شینگن و تمدید ویزا:

 • برای تمدید ویزای شینگن کشورهای عضو: اکثر کشورها این امکان را فراهم ساخته اند که مدت زمان ویزا را تا حد مشخصی تمدید کنند و برای برخی از کشورها بسیار ساده است و برای برخی دیگر از کشورها بسیار سخت بوده و نیاز است که ماموران پلیس را قانع کنید.
 • نوع ویزا در پروسه تمدید : اینکه شما کدام ویزا را انتخاب می کنید مهم است. بطور مثال اگر شما ویزای یکبار ورود را انتخاب کرده اید و حالا ورود یکباره خود را طی کرده اید برای تمدید نیاز است به نخستین پله برگردید که در واقع این نوع ویزا پروسه تمدید مشخصی ندارد یعنی همه چیز از ابتدا بررسی می شود و نیاز است که مدارک و شرایط مورد ارزیابی قرار بگیرند.
 • درصورتی که بیشتر از زمان اعلام شده در کشور بمانید آیا برای تمدید ویزا شانسی هست یا خیر :مجدد این موضوع هم بستگی به کشور مقصد شما دارد اما آنچه در کل کشورها یکسان است جریمه ای هست که باید پرداخت نمایید در غیر این صورت تا یک زمان مشخص اجازه سفر به کشور مقصد را نخواهید داشت و  این تاخیر به نفع شما نبوده و شانس شما خیلی کم می کند.
 • تمدید برای کدام نوع ویزا شانس بیشتر دارد؟افرادی که با ویزای اضطراری وارد شینگن شده باشند و یا کسانی که به قصد تحصیل و کار و سرمایه گذاری در کشورهای عضو شینگن اقامت دارند می توانند با ارائه مدارک کافی پروسه تمدید ویزا را کمی بهتر از قبل دنبال کنند .موقعیت تمدید ویزا به نسبت سایر موارد از قبل تعیین می شود.
 • اگر بیشتر از میزان مجاز در یک کشور اقامت داشته باشید در زمان خروج از کشور باید به ازای روزهای بیشتری که ماندهاید جریمه پرداخت کنید و به احتمال زیاد به شما اجازه ورود دوباره داده نمی شود.

 

 

سخن آخر :

همه میدانیم که سفر یکی از لذت بخش ترین تجربه هایی است که انسان در طول بندگی اش‌ میتواند تجربه کند و این فرصت را برای کشف فرهنگ های جدید، ایجاد خاطرات و گسترش افق های خود فراهم بکند. ویزای شینگن یک سند مسافرتی هست که به فرد دارنده آن اجازه می دهد آزادانه در حوزه شینگن سفر کند.حوزه شینگن شامل 26 کشور که  اکثراً  کشورهای عضو اتحادیه اروپا است را شامل می‌شود.
در هر صورت اخذ ویزای شینگن از هیچ کشوری تضمینی نیست و ممکن است که با درخواست ویزای شینگن شما موافقت نشود و سفرتان با ویزای شینگن را از دست بدهید. در این مقاله همانطور که مطالعه کردید ، با عنوان با ویزای شینگن به کدام کشورهای غیرعضو می‌توانید سفر کنید را بطور جامع خدمت شما عزیزان سفریکایی ارائه کردیم .

 

مطالب پیشنهادی :

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

 

سوالت رو اینجا بپرس

ما در هر ساعتی پاسخگوی شما هستیم

× یوسفی هستم چطور میتونم کمکتون کنم؟