سفریکا بلاگ
safarika blog
مدارک لازم برای ویزای توریستی ایتالیا

ویزا توریستی ایتالیا شرایط هزینه ها مدارک تمکن مالی

ویزا توریستی ایتالیا

اگر قصد دارید به کشور زیبای ایتالیا سفر کنید؛ ممکن است نیاز به دریافت ویزای توریستی ایتالیا داشته باشید درواقع ویزای ایتالیا نخستین گام برای سفر و یا مهاجرت به کشور ایتالیا است که اخذ مجوز از دولت این کشور برای ورود و اقامت برای مدت مشخص به این کشور مهمترین قسمت سفر می باشد.با مطالعه ی این مقاله تمام اطلاعات لازمی را که باید در مورد ویزای شینگن ایتالیا، الزامات آن و نحوه درخواست آن بدانید،خواهید آموخت.با ما همراه باشید .

ویزای توریستی ایتالیا
ویزا توریستی ایتالیا

ویزای توریستی ایتالیا در یک نگاه:

کشور ایتالیا بخشی از منطقه شینگن است که به تبع ویزای توریستی ایتالیا به عنوان ویزای توریستی شینگن شناخته می شود.قبل از سفر به کشور ایتالیا ، شهروندان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا، نیاز به دریافت ویزای شینگن دارند. شهروندان اتحادیه اروپا، ایالات متحده و بریتانیا در سفر به ایتالیا به مدت ۹۰ روز یا کمتر، نیازی به ویزای شینگن ندارند.

جزئیات اصلی این ویزا به شرح زیر است:

 1. هزینه‌های ویزای شینگن ایتالیا:از کشوری به کشور دیگر متفاوت است اما برای اکثر کشورها،به مبلغ ۸۰.۰۰ یورو است.
 2. زمان رسیدگی به درخواست ویزای شینگن ایتالیا: در شرایط عادی، رسیدگی به درخواست ویزای شینگن ایتالیا تا ۱۵ روز طول می کشد. با این وجود ؛ بسته به تعداد درخواست‌هایی که در حال پردازش هستند، زمان پردازش نیز می‌تواند تا ۳۰ روز طول بکشد.
 3. شرایط ویزای شینگن ایتالیا: متقاضی برای درخواست ویزای شینگن ایتالیا، به یک برنامه سفر کامل پرواز، یک برنامه سفر کامل هتل، و همچنین مدارک مختلف دیگری نیاز دارد که در این مقاله بطور مفصل به آنها می‌پردازیم.

ویزای توریستی کشور ایتالیا چیست ؟

ویزای ایتالیا اولین قدم برای سفر و یا مهاجرت به کشور ایتالیا است که گرفتن اخذ مجوز از دولت کشور ایتالیا برای ورود و اقامت به مدت مشخص در این کشور مهمترین قسمت سفر می باشد. ویزای توریستی ایتالیا مصاحبه ندارد و فقط برای انگشت نگاری و تحویل مدارک باید به دفتر کارگزاری این کشور مراجعه کنید.

انواع ویزای توریستی ایتالیا :

ویزای توریستی ایتالیا به دو نوع فوری و عادی دسته بندی می‌شود. تفاوت این دو ویزا فقط در زمان سفارت و حضور در کارگزاری سفارت این کشور می‌باشد .

کشور ایتالیا
کشور ایتالیا
برای گرفتن ویزای توریستی ایتالیا نیاز به چه چیز هایی داریم ؟ویزای کانادا,

برای اخذ ویزای توریستی ایتالیا به تنظیم مدارک لازم احتیاج دارید که باید درخواست ویزا زودتر صورت بگیرد تا فرصت برای بررسی شرایط شما وجود داشته باشد. وجود مستنداتی هم هنگام گرفتن ویزای توریستی ایتالیا به شما کمک شایانی خواهد کرد ، مثل این که نشان دهد حتماً قصد بازگشت به کشور خودتان را دارید.

کمی درباره کشور ایتالیا و جمعیت آن :

پایتخت جمهوری ایتالیا، شهر تاریخی و قدیمی رم می‌باشد که این کشور دارای نظام جمهوری پارلمانی است که این پارلمان از دو مجلس نمایندگان و سنا تشکیل شده و مجلس نمایندگان با رای مستقیم و مخفی مردم انتخاب می‌شود،همچنین مجلس سنا از نمایندگان منطقه ای که آنها نیز توسط مردم انتخاب می‌شوند.
تقریبا96 درصد از جمعیت ایتالیا را خود ایتالیایی‌ ها تشکیل داده اند ، که البته قومیت ‌های دیگری هم در این کشور زندگی می ‌کنند ،مثل : عرب‌ های آفریقای شمالی ، آلبانیایی ‌ها ، اتریشی ‌ها و آلمانی ‌ها که الباقی جمعیت این کشور زیبا را تشکیل می ‌دهند.
این کشور برخی از مشهورترین سازه‌ های تاریخی دنیا را در خود جای داده است ،مانند : کولوسئوم و برج پیزا  معروف .
کشور ایتالیا سالانه گردشگران بسیار زیادی از سراسر دنیا را به سمت خود جذب می ‌کند و مهد بسیاری از سبک ‌های معماری از جمله معماری کلاسیک رومی ، رنسانس، باروک و نئوکلاسیک نیز می‌باشد.

کمی درباره جغرافیای کشور ایتالیا :

کشور ایتالیا دارای آب‌وهوایی معتدل و فصلی است که آب‌وهوای مناطق ساحلی آن با شرایط هوایی کوهستان‌های داخلی تفاوت بسیاری دارد ،درواقع آب و هوا در این کشور ، از شمال تا جنوب آن بسیار متنوع و گوناگون است.
در ارتفاعات شمال کشور ایتالیا ، زمستان‌های سرد و سخت با بارش برف سنگین حاکم است ؛ درحالی که تابستان‌ها هوایی آفتابی و تازه ای دارد.
در اطراف دریاچه‌های شمال ایتالیا، آب و هوای معتدل جریان دارد .همچنین در مرکز ایتالیا، در کوهستان آپنینی، آب و هوا ملایم‌تر و مرطوب‌تر و با تفاوت اندک دما بین زمستان و تابستان است.

زبان و فرهنگ کشور ایتالیا
زبان و فرهنگ کشور ایتالیا

زبان و فرهنگ کشور ایتالیا به چه صورت است ؟

کشور ایتالیا زادگاه امپراطوری روم و مرکز اصلی رنسانس بوده که فرهنگ آن طی قرن‌ها بسیار غنی تر و مهم تر شده است.
اکثراً ایتالیایی‌ها رومی‌تبار هستند و زبان‌های رایج در ایتالیا هم تقریباً همگی شاخه‌هایی از زبان رومی به‌شمار می‌روند. با وجود اینکه زبان رسمی ایتالیا زبان ایتالیایی است اما زبان‌های پرگویشور دیگری از همانند زبان آلمانی ، زبان فرانسوی ،زبان لیگوری اسلوونیایی ، زیان لومباردی، زبان ونیزی و…  نیز در این کشور وجود دارند.

 

صنایع و اقتصاد کشور ایتالیا چگونه است ؟

مهم ترین صنایع این کشور شامل صنایع فلزکاری، ماشین‌آلات، شیمیایی، وسائل نقلیه، مواد غذایی و مشروبات، منسوجات و البسه، هواپیماسازی، کشتی‌سازی، پتروشیمی، الکتریکی، اتمی و جنگ‌افزار و انرژی پاک است که گندم، چغندر قند، ذرت، برنج، گوجه‌فرنگی، سبزی، میوه (نظیر هلو، گلابی و کیوی)، انگور، ماهی، گاو و خوک نیز مهم‌ترین محصولات کشاورزی و دامپروری کشور را تشکیل می‌دهند.
بطور خلاصه کشور ایتالیا دارای اقتصادی پیشرفته در نظام سرمایه‌داری و از اعضای مهم آن نظام است.

شرایط ویزای ایتالیا
شرایط ویزا کشور ایتالیا

شرایط ویزای توریستی ایتالیا با دعوتنامه به چه صورت امکان پذیر است ؟

دعوت نامه ها انواع مختلفی دارند که برخی از دعوت نامه ها برای مقاصد گردشگری و یا دیدن دوستان است ،همچنین دعوت نامه هایی برای مسائل تجاری و تحصیلی و درمانی نیز وجود دارند.دعوت نامه نوعی نامه کتبی محسوب می شود. وجود دعوتنامه توریستی سبب می شود که ریسک ریجکت شدن درخواست ویزا به حداقل برسد و به نوعی شانس شما چند برابر می شود.

 1. برای درخواست ویزا ، داشتن دعوت‌نامه از یک شهروند ایتالیایی، یا فردی که دارای اجازه اقامت در ایتالیا است،ضروری به نظر می‌رسد.
 2. دعوت کننده با امضای فرم دعوت‌نامه این ویزای توریستی به سفارت ایتالیا این تعهد را می‌دهد که کلیه مسئولیتهای سفر دعوت شده را پذیرفته و در صورت عدم بازگشت متعهد به جبران خسارت وارده به دولت ایتالیا می‌باشد. در نتیجه کنسولگری با اطمینان خاطر بیشتری اقدام به صدور ویزا می‌نماید.
 3. شخصی که در کشور ایتالیا سکونت دارد می تواند از شما برای حضور در این کشور دعوت کند که در واقع این نامه توسط او ارسال می شود و دریافت ویزا با وجود دعوت نامه سریعتر و مطمئن تر صورت می گیرد.شرایط به این صورت است که تضمینی باشد که شما قصد اقامت غیر قانونی در ایتالیا ندارید .البته نکته مهم در سفر با دعوت نامه این است که شخص مورد نظر در دعوت نامه حمایت مالی خود را اعلام می کند.
 4. به این شکل دولت کشور ایتالیا از این بابت که از پس هزینه های خود بر می آیید اطمینان خاطر خواهد داشت.شما باید پس از دریافت دعوتنامه، باقی مدارک خود را نیز آماده کرده و تحویل سفارت دهید.
 5. در دعوت نامه قید می شود که شما به چه دلیل به این کشور سفر می کنید و قرار است چه افرادی را مورد ملاقات قرار دهید. در صورتی که اقامتتان غیر قانونی باشد به واسطه دعوت نامه ،سریعاً اطلاعات شما رسیدگی میشود .

 

شرایط ویزای توریستی ایتالیا بدون دعوت نامه به چه صورت است ؟

وجود دعوت نامه برای ویزای توریستی الزام نیست اما در صورت نداشتن دعوت نامه؛  باید تمکن مالی خود را ثابت کنید.کشور ایتالیا از نظر موقعیت منطقه ای شرایط مخصوص به خود را دارد و سخت گیری ها برای صدور ویزای گردشگری به نسبت قبل تغییر زیادی نداشته است.

 

شرایط دعوت‌کننده برای ویزای توریستی ایتالیا چگونه است ؟

هر فرد ایرانی مقیم ایتالیا برای بستگان یا دوستان خود می‌تواند درخواست ویزای توریستی ایتالیا از طریق دعوتنامه بدهد به شرط اینکه دعوت‌کننده، از طریق پناهندگی اقامت کشور ایتالیا را دریافت نکرده باشد .

در صورتی‌که قصد اخذ دعوتنامه از یک فرد ایتالیایی برای درخواست ویزای ایتالیا را دارید، باید نسبت رابطه شما با فرد دعوت‌کننده مشخص و واضح شده باشد و برای سفارت قابل قبول باشد و یک دعوتنامه به تنهایی کافی نمی باشد.

ویزای توریستی ایتالیا
ویزا توریستی ایتالیا

مدارک مورد نیاز از دعوت‌کننده برای ویزای توریستی ایتالیا کدام اند ؟

برای درخواست ویزای کشور ایتالیا با دعوتنامه توریستی باید همراه مدارک،فرم دعوتنامه تکمیل شده توسط دعوت‌کننده ، مدارک اقامت دعوت‌کننده شامل کارت اقامت یا پاسپورت ایتالیایی، کارت شهروندی را همراه با مدارک محا اقامت خود برای سفارت ارسال گردد.قراردادن کپی این مدارک در داخل پرونده به هنگام تحویل مدارک به سفارت کافی می‌باشد، و نیاز به اصل مدارک نمی‌باشد.

 1. زمان درخواست ویزای توریستی ایتالیا با دعوتنامه، علاوه بر تکمیل اطلاعات مورد نیاز توسط دعوت‌کننده، نسبت خود با دعوت‌شده و هدف از سفر دعوت‌شده ، محل اقامت دعوت‌شده مشخص می‌گردد. در صورتی‌که دعوت کننده هزینه های سفر دعوت‌شده را تقبل نماید باید در  دعوت‌نامه ذکر کند واسناد مالی خود را مبنی براینکه توانایی پرداخت هزینه های دعوت‌شده در مدت زمان اقامت را دارد، به سفارت ارائه نماید.
 2. در صفحه دوم دعوتنامه ، قوانین مربوط به مهاجرت و پناهندگی و مسئولیت دعوت‌کننده در قبال دولت ایتالیا، در صورت عدم بازگشت دعوت شده وهر گونه خسارت احتمالی وارد شده به دولت ایتالیا ذکر شده است که در واقع دعوت کننده با امضای آن مسئولیت تمام موارد فوق را قبول می نماید و نسبت به دولت ایتالیا متعهد می‎‌گردد و به همین خاطر است که اکثر افراد حاضر به فرستادن دعوتنامه برای آشنایان خود نیستند.

برای درخواست ویزای  ایتالیا با دعوتنامه توریستی،دعوت‌کننده نیازی به ثبت دعوتنامه خود در شهرداری و یا اداره اقامت ندارد و فقط دعوت‌کننده تکمیل و امضاء بکند ، کافی می‌باشد.

اخذ ویزای توریستی ایتالیا و شرایط آن چگونه است ؟

کشور ایتالیا کمترین آمار ریجکتی ویزا را در بین ویزاهای شینگن داراست اما بهرحال باید برای اخذ ویزای این کشور، شما شرایط اعلام شده از سوی سفارت کشور ایتالیا را داشته باشید.

 1. شرایط دریافت ویزای ایتالیا بسته به هدف سفر شما که برای کار، تحصیل، گردشگری یا الحاق خانواده باشد، متفاوت است.‌‌
 2. معمولاً فرآیند‌ درخواست ویزا با دریافت وقت سفارت از کنسولگری ایتالیا در تهران برای ارسال مدارک به سفارت که شامل ترجمه مدارک هویتی ،سابقه اشتغال، سوابق تحصیلی منابع مالی ، گذرنامه و در صورت امکان وجود دعوت‌نامه آغاز می شود ؛ پس از ارسال درخواست، پرونده توسط کارمندان سفارت ایتالیا در تهران بررسی می‌شود و در صورت تایید،برای شما ویزای شینگن ایتالیا صادر می‌شود.
 3. ویزای توریستی ایتالیا نوعی ویزای کوتاه مدت است ؛یعنی اعتبار ویزا 180 روز است که متقاضی تنها 90 روز از این دوره را اجازه حضور در ایتالیا دارد.
 4. ویزای توریستی ایتالیا به صورت یک بار ورود و هم تحت شرایطی به صورت چند بار ورود صادر می شود که این ویزا به منظور گردشگری، بازدید از اقوام و یا به منظور درمان و سفر تجاری کوتاه مدت مورد تایید خواهد بود.
 5. ویزای اقامت کوتاه مدت با عنوان ویزای “c” شناخت می شود.
 6. برای ورود به این کشور قطعاً نیاز به ویزا، پاسپورت معتبر و همینطور بیمه خواهید داشت.
 7. افرادی که در گذشته درخواست ویزایشان با ریجکت شده است باید دقت بیشتری داشته باشند چون شانسشان نسبت به افراد معمولی کمتر است.
شرایط اخذ ویزای توریستی ایتالیا
شرایط اخذ ویزا توریستی ایتالیا

شرایط اخذ ویزای توریستی ایتالیا عبارتند از:

۱. تاریخچه سفری مناسب: متقاضی ویزای توریستی ایتالیا، قبل از ارائه درخواست برای دریافت ویزای خود ، حتما باید یک و یا چند سفر خارجی داشته باشد که منظور سفر به کشور‌های اتحادیه اروپا نیست ، شما می‌توانید با چند سفر به کشور های اطراف ایران، درخواست خود را برای ویزای توریستی ایتالیا به سفارت این کشور ارسال کنید.
۲. تمکن مالی مناسب: مانده حساب متقاضیان این ویزا، برای ارائه تمکن مالی، حداقل باید 200 میلیون تومان باشد.دقت شود که تمکن مالی باید به یورو صادر شود.
۳. گردش حساب: اهمیت گردش حساب ۳ ماهه که در گردش حساب، به مبالغ ورودی و خروجی حساب توجه نمی‌شود و فقط تعداد تراکنشات مدنظر است.
توجه کنید که به هیچ وجه تمکن مالی و گردش حساب غیر واقعی به سفارت ایتالیا ارائه نکنید چون تمامی مدارک مالی در سفارت این کشور استعلام می‌شود.

 

مدارک ویزای توریستی ایتالیا کدام اند؟

 1. یک قطعه عکس
 2. پرینت برگه وقت سفارت
 3. ارائه دعوت نامه (در صورت وجود)
 4. پاسپورت متقاضی با حداقل ۶ ماه اعتبار و یک صفحه خالی
 5. فرم تکمیل شده درخواست ویزای توریستی ایتالیا
 6. کلیه پاسپورت های قبلی متقاضی به همراه ویزا های اخذ شده
 7. ترجمه و اصل کلیه اسناد ملکی
 8. ترجمه و اصل گواهی اشتغال به کار
 9. ترجمه و اصل سوابق بیمه تامین اجتماعی
 10. رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما به همراه واچر هتل
 11. بیمه مسافرتی تا سقف 30 هزار یورو که توجه کنید اعتبار بیمه باید حداقل 2 روز بیشتر از تعداد روزهای سفر باشد.

 

اخذ ویزای ایتالیا (وقت سفارت)چقدر زمان می‌برد؟

وقت سفارت توریستی ایتالیا باید توسط کارگزاری این کشور ckgs تعیین شود ، پس بدون وقت قبلی هیچ درخواستی مورد بررسی قرار نمی‌گیرد.

 1. رزرو وقت سفارت ایتالیا ، هزینه‌بر است و این هزینه شامل 500 هزار تومان بطور آنلاین و 110 یورو به صورت نقدی در روز تاریخ ملاقات با سفارت است.
 2. پس از انگشت نگاری این نوع ویزای توریستی ، 14 روز کاری بعد جواب شما صادر می‌شود. امکان دارد که برای یک سری از متقاضیان، این زمان بیشتر از ۱۴ روز شده و حتی تا یک ماه هم ممکن است که طول بکشد.
 3. معمولا دریافت ویزای توریستی ایتالیا مدت زمان پردازش 15 روزه اعلام شده است ، اما اگر وضعیت مدارک شما نامشخص باشد و یا شرایط به شکلی باشد که تشخیص داده شود که روی پرونده بررسی های بیشتر و جامع تری صورت بگیرد شاید تا دو ماه هم نیاز به زمان داشته باشد.
 4. سفارت کشور ایتالیا معمولاً با سایر کنسولگری های شینگن مشورت می کند پس مهم است که همه جوانب به شکل اصولی بررسی شود.
 5. برای اینکه درگیر تاخیر برای اخذ ویزا نشوید به طور کلی نیاز است که درخواست خود را در اسرع وقت ارائه دهید ؛ پس چه بهتر که سه ماه زودتر از تاریخ سفر خود، به فکر ویزا باشید تا به تاخیر نخورید.

توجه :بطورخلاصه مدت زمان لازم برای صدور درخواست ویزا توسط سفارت:از زمانی‌که شما پرونده درخواست ویزای خود را به کارگزاری سفارت ایتالیا در تهران تحویل می‌دهید تا زمان صدور ویزا 14 تا 21 روز طول می‌کشد.)

ایتالیا
ایتالیا

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی ایتالیا چیست؟

مدارک ویزای توریستی ایتالیا شامل موارد زیر می باشد:

 1. فرم درخواست ویزا نخستین مدرکی است که به طور دقیق باید تنظیم شود. این فرم باید صحیح تکمیل شده و دارای تاریخ و امضا باشد. برای گرفتن ویزای توریستی ایتالیا احتیاج به گذرنامه یا پاسپورت دارید.
 2. پاسپورت شما نباید بیش از ده سال از تاریخ صدور آن گذشته باشد. وجود دو صفحه خالی برای پاسپورت الزامی است. بهتر است که حداقل اعتبار پاسپورت 6 ماه باشد ، بدین صورت که در زمان خروج از کشور ایتالیا پاسپورت باید اعتبار سه ماهه داشته باشد.
 3. شما نیاز به دو قطعه عکس دارید که باید حتما جدید گرفته شده باشد، سایز عکس ها 3 در 4 و رنگی باشد.یکسری اسناد وضعیت مدنی هم باید ارائه بدهید که به این معنی که می بایست سعی کنید گواهی ازدواج و یا گواهی تولد فرزندان و … را ارائه بدهید. این مدرک باعث می شود تا بتوانید ثابت کنید که قصد بازگشت به کشور خود را دارید و همچنین نیاز به ارائه کپی از ویزاهای قبلی خواهید داشت. در واقع اگر تا به حال اقدام به دریافت ویزا کرده اید می توانید فتوکپی هر یک از آنها را ارائه دهید تا روند صدور ویزای توریستی ایتالیا سریعتر پیش بروند.
 4. شما نیاز به بیمه سلامت مسافرتی دارید که این بیمه مسافرتی باید علاوه بر کشور ایتالیا در کل حوزه شینگن اعتبار داشته باشد. هزینه درمانی برای ویزای ایتالیا در حدود 30 هزار یورو در نظر گرفته شده است که همچنین به ارائه مدارک سفر ، اعم از : رزرو بلیط پرواز، شماره پرواز و تاریخ پرواز نیاز خواهید داشت. دقت کنید که مدرک اقامت،  یعنی رزرو هتل و یا نامه ای که نشان دهد حامی مالی دارید؛  بسیار مهم است.

 

مدارک شغلی متناسب با هر فعالیت:

 1. مدیران شرکت: آخرین روزنامه آگهی تغییرات که از تاریخ آگهی بیشتر از 3 سال نگذشته باشد به همراه روزنامه تاسیس شرکت.
 2. مشاغل آزاد: جواز کسب معتبر صادر شده توسط اتحادیه متناسب با فعالیت ، یا کارت بازرگانی معتبر.
 3. کارمندان بخش خصوصی: لیست سوابق بیمه تامین اجتماعی و گواهی اشتغال به کار.
 4. کارمندان بخش دولتی: حکم کارگزینی، گواهی اشتغال به کار و سوابق بیمه تامین اجتماعی.
 5.  پزشکان: مجوز تاسیس مطب ویا سایر مدارک مرتبط کاری
 6.  بازنشستگان: حکم کارگزینی بازنشستگی و آخرین فیش حقوقیشان

 

مراحل درخواست ویزای توریستی ایتالیا به چه صورت است؟

هنگام اخذ ویزای ایتالیا به موارد زیر توجه کنید:

 • برای اخذ ویزای توریستی کشور ایتالیا نیاز است که نخست،  وقت سفارت ایتالیا را رزرو کنید. خوب است که این کار را زودتر انجام دهید تا زمان را از دست ندهید.مرحله ی دوم تکمیل فرم درخواست ویزای ایتالیا است. این فرم باید به درستی تکمیل شود. دقت کنید که فرم ویزای کشور ایتالیا باید صحیح و دقیق تکمیل شود. صحت اطلاعات شما استعلام می شودو بعدنیاز به جمع آوری مدارک دارید که بخش بسیار مهمی است.
 1. مدارک خود را دسته بندی کنید تا کار افسر راحت تر شود چون هرچه مدارک شما کامل تر باشد شانس شما بیشتر است.
 2. پس از این گام نیاز به ارسال درخواست خود دارید و باید برای مصاحبه آماده شوید.
 3. روز مصاحبه بسیار مهم است و باید ثابت کنید که قصد شما تنها بازدید از کشور ایتالیا بوده و دلایل زیادی برای بازگشت به کشور خودتان دارید.
 4. در نهایت نیز هزینه های ویزا را پرداخت می کنید و منتظر می‌شوید تا پردازش مدارک و شرایطتان انجام شو و نتیجه اعلام بشود.
 5. توجه داشته باشید که صحت اطلاعات کتبی و شفاهی و تمکن مالی شما مهمترین مواردی است که شانس صدور ویزا را بیشتر می کند.
هزینه ی ویزای توریستی ایتالیا
هزینه ی ویزا توریستی ایتالیا

هزینه ویزای توریستی ایتالیا چقدر است ؟

برنامه ریزی مالی دقیق و اساسی برای اطمینان از یک درخواست موفق ویزای شینگن از ایتالیا بسیار حائز اهمیت است.
برای افراد بالغ باید حداقل 120 یورو و کودکان بین 6 الی 12 سال ،حداقل 80 یورو در نظر گرفته شده است که البته هزینه‌ها باتوجه به قوانین جدید هر کشور فرق می کند و نیاز است که در مورد هزینه ها دقت کافی صورت بگیرد. استعلام هزینه هم به راحتی انجام می شود و مشکلی در این راستا نخواهد بود.

 

تمکن مالی ویزای توریتی ایتالیا چقدر باید باشد ؟

هنگام درخواست ویزای ایتالیا،مقامات ایتالیایی از متقاضیان می خواهند مدارکی مبنی بر بودجه کافی برای پوشش اقامت خود در کشور ایتالیا از جمله محل اقامت، حمل و نقل، غذا و هرگونه هزینه اضافی ارائه دهند.

 1. نخستین نکته این است که شخص باید تمکن مالی خوبی داشته باشد و درواقع هرچه بتواند گردش حساب خود را قوی تر در نظر بگیرد موفق‌تر خواهد بود پس شما باید تمام هزینه های مربوط به سفر خود که شامل هزینه ویزا، بیمه مسافرتی، هزینه محل اقامت، حمل ونقل و هزینه های روزانه را درطول سفر خود محاسبه کنید، و سپس این مبلغ را بصورت تمکن مالی یورویی به سفارت ارائه دهید،تا سفارت مطمئن شود شما توانایی مالی برای سفر خود و همراهانتان را دارید.
 2. ارائه تمکن مالی مناسب ، علاوه بر این که درخواست موفقیت آمیز ویزا را تضمین می کند، سفری بدون نگرانی در مناظر دلربا و شهرهای فریبنده ایتالیا و کشورهای همسایه شینگن را تضمین می کند.
 3. ارائه یک برنامه سفر دقیق و ارائه صورت حساب بانکی یا نامه های حمایتی می تواند روند درخواست ویزا را بسیار تسهیل کند.

 

تمکن مالی مورد قبول سفارت ایتالیا چقدر است ؟

این تمکن مالی مورد قبول سفارت ایتالیا در تهران شامل گردش حساب 3 ماهه از حساب شخصی متقاضی به زبان انگیسی و ریالی همراه با تمکن مانده حساب به زبان انگلیسی و به یورو که میتوانید از بانکی که در آن حساب دارید درخواست کنید .

 1. در درخواست ‌های خانوادگی تمکن مالی سرپرست خانوار به تنهایی کفایت می‌کند اما باید توجه داشته باشید که در روزهای اخر نسبت به افزایش ناگهانی مانده حساب خود اقدام نکنید، چون سفارت براین باور است که پول متعلق به شما نبوده و از فرد دیگری قرض گرفته‌اید و به این علت درخواست ویزای شما را رد می‌کنند.
 2. زمان ارائه تمکن مالی اگر حساب شما بصورت سپرده بانکی می‌باشد، باید از حسابی که سود سپرده به آن واریز می‌شود گردش حساب بگیرید که درکنار تمکن مالی به بانک ارائه دهید.
 3. امروزه با توجه به کاهش ارزش روزانه ریال در برابر یورو میتوانید اگر مانده حساب ریالی خوبی ندارید، به افتتاح حساب ارزی در یکی از بانک‌ها اقدام بکنید و بعد حساب گردش و تمکن مالی را ارائه دهید.
 4. توصیه می‌شود تمکن و گردش حسابی که ارائه می‌دهید با شغل و درآمد شما متناسب باشد.
ویزای توریستی ایتالیا
ویزا توریستی ایتالیا
رزرو محل اقامت با ویزای توریستی ایتالیا چگونه امکان می پذیرد؟

شما باید هتل مدنظرتان یا هر مکانی که به صورت موقت اجاره می کنید را اعلام کنید و بدانید که نبود دعوتنامه در نهایت زمان صدور ویزا را کندتر می کند چون مدارک شما بارها مورد بررسی قرار  میگیرد .(برخی از افراد تصور می کنند که بدون دعوت نامه شانس حضور در این کشور را ندارند این تصور اشتباه است.)

 • اگر ثابت کنید که حتماً قصد بازگشت دارید و مشکل مالی برای طول دوره سفر خود ندارید قطعاً با درخواست ویزای توریستی شما موافقت می‌شود.
 • برخی از افراد در مورد ریجکت شدن ویزای توریستی کشور ایتالیا نگران می‌شوند. توجه داشته باشید که اطلاعاتی که به افسر مربوطه ارائه می‌دهید باید صادقانه باشد که همچنین هرچه مدارک شما مبنی بر بازگشت به کشور خودتان قوی تر باشد در نهایت می تواند شانس شما را بیشتر کند ، علاوه بر آن تمکن مالی قوی نیز شما را از ریجکت شدن نجات می دهد.

 

درخواست وقت سفارت ایتالیا چگونه است ؟

کشور ایتالیا یکی از مهمترین مقاصد گردشگری برای ایرانیان است و این کشور عضو منطقه شینگن می باشد  در صورتیکه قصد سفربه این کشور را دارید میتوانید با ارائه درخواست ویزای خود به کنسولگری سفارت ایتالیا در تهران نسبت به دریافت ویزا اقدام نمایید.

 • با توجه به تعداد زیاد متقاضی و محدودیت های موجود در گرفتن وقت ملاقات شما میتوانید حداکثر تا 6 ماه قبل از سفر خود نسبت به رزرو وقت سفارت و ارائه درخواست خود اقدام نمایید تا فرصت کافی برای برنامه ریزی سفر خود را داشته باشید چرا که بعد از 14 روز و جواب ویزا شما مشخص می گردد.
 • دقت کنید حداکثر مدت زمانی که میتوانید برای اقامت کوتاه مدت در حوزه شینگن درخواست نمایید 90 روز در یک دوره 180 روزه می باشد.
 • اگر قصد دیدار خانواده یا یکی از بستگان خود را دارید حداکثر میتوانید برای یک اقامت کوتاه مدت در حوزه شینگن به مدت 90 روز در یک دوره 180 روزه را درخواست نمایید.

 

نحوه پر کردن فرم درخواست ویزای شینگن از ایتالیا به چه شکل است ؟

1- نام خانوادگی مطابق با گذرنامه.
2- نام خانوادگی در موقع تولد در صورتیکه تغییر نام داده‌اید .
3-نام مطابق با گذرنامه.
4- تاریخ تولد به میلادی مطابق با گذرنامه.
5- محل تولد مطابق با گذرنامه.
6- کشور محل تولد مطابق با گذرنامه.
7- تابعیت فعلی .
8- جنسیت.
9- وضعیت تاهل.
10- برای افراد دارای سن کمتر از قانونی، باید نام قیم ذکر گردد.
11- شماره شناسنامه.
12- نوع گذرنامه که برای افراد عادی، گذرنامه عادی می باشد.
13- شماره سند مسافرتی که همان شماره گذرنامه  است.
14- تاریخ صدور گذرنامه.
15- تاریخ انقضای گذرنامه.
16- صادره توسط پلیس مهاجرت.
17- در صورتیکه دعوت کننده شما شهروند اتحادیه اروپا می‌باشد، این قسمت تکمیل شود.
18- نسبت خانوادگی با شهروند اتحادیه  اروپا  مشخص شود.
19- نشانی محل سکونت وشماره تماس نوشته شود.
20- وضعیت اقامت خود در کشوری غیر از کشور خود را مشخص کنید.
21-شغل کنونی خود.
22-مشخصات محل کار خود را ذکر کنید.
23-هدف از سفر خود به کشور اینالیا را مشخص نمایید.
24- اطلاعات بیشتری در مورد هدف از سفر خود بنویسید.
25-کشور مقصد اصلی سفر شما در منطقه شینگن.
26- اولین کشوری که میخواهید از آن وارد منطقه شینگن بشوید.
27-تعداد دفعات ورود خود به منطقه شینگن را در مدت ویزا درخواستی مشخص نمایید.همچنین تاریخ ورود و خروج سفر خود به منطقه شینگن را ذکر نمایید.
28- آیا تا کنون برای ویزای شینگن  اقدام کرده‌اید.
29- درصورتیکه قبلا ویزا داشته‌اید تاریخ شروع و پایان آن ذکر شود و توسط کدام کشور صادر شده است.
30-مشخصات دعوت کننده و در غیر اینصورت مشخصات هتل رزرو شده در هر شهر را بنویسید.
31-نام و نشانی شرکت یا سازمان دعوت کننده (برای ویزاهای تجاری)
32-نحوه تامین هزینه های سفر مشخص شود. باید مشخص شود کدام هزینه‌ها توسط متقاضی و کدام هزینه‌ها توسط دعوت کننده تامین شده است (در ضورت وجود).
پس از مطالعه سایر شرایط در صفحات 3و4و5 در انتهای صفحه پنجم محل و تاریخ تکمیل فرم قید و توسط فرد متقاضی امضاء گردد.

ویزای توریستی ایتالیا
ویزا توریستی ایتالیا

مدت زمان اقامت در کشور ایتالیا با ویزای توریستی ایتالیا چقدر است ؟

با ویزای شینگن ایتالیا شما میتوانید تا ۹۰ روز در هر ۶ ماه اقامت داشته باشید اما برای ویزای توریستی ایتالیا، تاریخ ورود و خروج شما مشخص شده است و نمی‌توانید بیشتر از تاریخ تعیین شده اقامت داشته باشید.

 

ویزای دیدار خانوادگی ایتالیا :

اگر یکی از بستگان شما دارای اقامت از کشور ایتالیا باشد ، می‌تواند با ارسال دعوتنامه توریستی به‌همراه مدارک اقامت خود، برای شما با هدف دیدار خانوادگی و یا دیدار دوستان از سفارت ایتالیا در تهران درخواست ویزای توریستی ایتالیا خانوادگی، حداکثر به مدت 90 روز بنمائید. این ویزا می‌تواند یکبار ورود، دوبار ورود و یا چند بار ورود برای سفر به کشور ایتالیا در مدت اعتبار ویزا باشد.نوع این ویزا تیپ C توریستی است.

در صورتیکه دعوت کننده دارای کارت اقامت PERMRSSO DI SOGGIORNO می‌باشد،باید اقامت دعوت کننده تا یک ماه بعد از بازگشت دعوت شونده دارای اعتبار باشد . همجنین در صورتیکه  تاریخ اعتبار کارت اقامت دعوت کننده به اتمام رسیده باشد و دعوت کننده دارای رسید پستی باشد میتواند برای فرد میهمان خود دعوتنامه ارسال نماید. همچنین باید در صورتیکه محل سکونت دعوت کننده بصورت اجاره می باشد ، قرارداد اجاره باید در آژانس Agenzia delle entrate ثبت شده باشد. لطفا به دعوت نامه های جعلی که بعضا”توسط بعضی از افراد سودجو با قیمتهای گزافی فروخته می‌شود اعتماد نکنید مخصوصا” اگر دعوت کننده یک فرد ایتالیایی باشد.

 

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای دیدار خانوادگی ایتالیا کدام اند ؟

شامل ۱۰ مدارک زیر می‌باشد :

1- دریافت وقت ملاقات از کارگزاری ویزامتریک.
2- ترجمه شناسنامه متقاضی.
3-مدارک شغلی.
4- مدارک مالی .
5- سند یا قرارداد رسمی اجاره محل سکونت دعوت کننده .
6- رزرو  پرواز ، بیمه مسافرتی .
6-دعوتنامه توریستی  ازفرد ایتالیایی.
7- ارائه مدارک اثبات نسبت خویشاوندی برای بستگان درجه دو.
8-مدارک هویتی دعوت کننده .
9- عکس رنگی با پشت زمینه سفید به ابعاد 4.5*3.5 بدون کلاه و عینک و برای خانم‌های محجبه گردی صورت بطورکامل مشخص باشد.
10- سند مالکیت در صورت وجود.

انواع ویزای ایتالیا
انواع ویزای ایتالیا

ویزای مطالعاتی ایتالیا(Short Study Visa)چیست ؟

اگر  قصد گذراندن یک دوره آموزشی کوتاه مدت (کمتر از 90 روز ) را در یکی از دانشگاه‌های ایتالیا دارید، باید اقدام به درخواست ویزای کوتاه مدت بصورت مطالعاتی از سفارت ایتالیا بنمایند.

 

ویزای تحقیقاتی ایتالیا(Short Research Visa)چیست ؟

ویزای تحقیقاتی ایتالیا به طور خاص برای افرادی است که دارای مدرک دانشگاهی  می‎‎‎‌باشند و قصد انجام کار تحقیقاتی در یکی از مراکز تحقیقات ایتالیایی یا دانشگاه‌های ایتالیا را دارند.

 

ویزای دانشجویی ایتالیا به چه صورت است ؟

تمام دانشجویانی که مایل به ادامه تحصیل در دوره های کارشناسی ، کارشناسی ارشد یا دوره های دکتری در دانشگاه های ایتالیا هستند ، می بایست از طریق وب سایت www.universitaly.it  نسبت به دریافت پذیرش از دانشگاه مورد نظر خود اقدام نمایند.

 

ویزای تجاری ایتالیا چیست ؟

میراث فرهنگی غنی ایتالیا، موقعیت جغرافیایی استراتژیک و سیاست های تجاری مترقی، دریافت ویزای تجاری ایتالیا را به چشم اندازهای بی شماری برای رشد و موفقیت در بازار اروپا تبدیل کرده است.

 1. این ویزای تجاری کشور ایتالیا هم به شما اجازه می‌دهد که برای مقاصد تجاری از ایتالیا دیدن کنید.
 2. اجازه می‌دهد که ارتباطات ارزشمندی با شرکت ها و سرمایه گذاران ایتالیایی برقرار کنید. با داشتن ویزای تجاری ایتالیا، این شانس را داریدکه در کنفرانس‌ها، نمایشگاه‌های تجاری و با حتی سمینارها شرکت کنید تا بینشی جدید در مورد بازار ایتالیا به دست آورید.
 3. افرادی که قصد سفر یا اقامت کوتاه مدت (حداکثر 90 روز) در ایتالیا برای مقاصد اقتصادی و تجاری، تماس یا مذاکره با اهداف تجاری را دارند ، میتوانند از کنسولگری سفارت ایتالیا در تهران درخواست ویزای تجاری بدهند .
 4. ویزای تجاری ایتالیا از نوع c ، یک ویزای کوتاه مدت است که حداکثر 90 روز می باشد اما میتوان این 90 روز را در بازه زمانی یکسال درخواست کرد بشرط اینکه در دعوتنامه هم همین مدت یکسال قید شده باشد.
مدارک موردنیاز ویزای توریستی ایتالیا
مدارک موردنیاز ویزا توریستی ایتالیا

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای تجاری ایتالیا:

1- اخذ وقت ملاقات از کارگزاری
2- ترجمه شناسنامه متقاضی.
3-مدارک شغلی(باید دوطرف ایرانی و ایتالیایی در یک زمینه فعالیت داشته باشند).
4- مدارک مالی .
5- رزرو هتل ، پرواز ، بیمه مسافرتی .
6-دعوتنامه تجاری از طرف شرکت ایتالیایی.
7-روزنامه رسمی شرکت ایتالیایی(Visura).
8-مدارک هویتی مدیرعامل شرکت.
9- عکس رنگی با پشت زمینه سفید به ابعاد 4.5*3.5 بدون کلاه یا عینک و همچنین برای خانم‌های محجبه گردی صورت بطورکامل مشخص باشد.

 

سخن آخر :

گرفتن ویزای توریستی ایتالیا شاید در نخستین گام ها دشوار به نظر برسد اما در صورتی که همه مدارک آماده باشد ؛ این کار سریعاً صورت می گیرد. در صورتی که فکر می کنید بخشی از مدارک شما ناقص است حتما پیگیری های لازم را داشته باشید.
از سوی دیگر وجود مشاور در راستای تکمیل مدارک قطعاً به شما کمک زیادی می کند که مشاوران حرفه ایی موسسه مهاجرتی سفریکا پاسخگوی سوالات شما عزیزان است .
سفریکا سفری برای آینده ای بهتر

 

مطالب پیشنهادی :

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

 

سوالت رو اینجا بپرس

ما در هر ساعتی پاسخگوی شما هستیم

× یوسفی هستم چطور میتونم کمکتون کنم؟