سفریکا بلاگ
safarika blog
ویزای کانادا iec

6 نکته مهم انگشت نگاری برای ویزای کانادا

نکات مهم انگشت نگاری برای ویزای کانادا

در صورتی که قصد مهاجرت به کانادا را دارید و می‌خواهید ویزای کانادا را دریافت کنید، مستلزم اجرای یک سری فعالیت‌های بیومتریک در سفارت کانادا هستید. یکی از این فعالیت‌ها انجام انگشت ‌نگاری است.در این فرآیند اطلاعات مربوط به اثر انگشت یک نفر با کمک یک اسکنر دیجیتال بررسی شده و از چهره‌ی او نیز عکس‌برداری می‌شود.

اما سوال این است که قدم اول برای این کار چیست؟ مراحل انجام این کار چگونه پیش می‌رود و در نهایت نتیجه به چه صورت است؟ مدارک لازم جهت تعیین وقت و خود انگشت نگاری چیست؟

تمامی این سوالات نیازمند پاسخ مفید و کامل برای پیشبرد هر چه بهتر اهداف مهاجرتی هستند. در ادامه پاسخ سوالات خود را درباره انگشت نگاری برای ویزای کانادا دریافت کنید.

تعیین وقت سفارت کانادا، اولین پیش نیاز انگشت ‌نگاری

پیش از انگشت نگاری برای ویزای کانادا، باید از سفارت کانادا وقت بگیرید. برای این کار می‌توانید هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین اقدام کنید. در هر دو صورت نیاز دارید به وبسایت VFSglobal.com  مراجعه کنید و درخواست خود را جهت تعیین وقت ثبت کنید. این فرآیند خود مراحلی دارد که می‌توانید در یک آموزش جامع آن‌ها را مطالعه کنید.

همه چیز درباره ثبت نام آنلاین

مراکز وک یا کارگزاری‌های کانادا چیستند:

“مراکز وک یا کارگزاری‌های کانادا در حقیقت نایب سفارت کانادا در کشورهای مختلف جهان می‌باشند(به خصوص کشورهای همسایه ایران مانند دبی، ترکیه، امارات، ارمنستان و غیره). شما می‌توانید جهت تکمیل عملیات مرتبط با انگشت‌ نگاری، به جای مراجعه به خود سفارت کانادا، به این مراکز رجوع کنید.

ابتدا باید در سایت VFS global  رفته و یک حساب کاربری برای خود بسازید. سپس مدارک مربوطه را آپلود کرده و از سفارت کد رهگیری‌تان را دریافت می‌کنید. دفتر وک مد نظرتان را انتخاب کرده(به کدام دفتر و کدام کشور مراجعه می‌کنید. ) و حالا منتظر جواب باشید. در صورتی که از مدت زمان انگشت نگاری بگذرد، درخواست برای ویزای کانادا و مراحل انگشت نگاری بی فایده می‌شود.

انگشت نگاری ویزای کانادا
انگشت نگاری برای ویزای کانادا

اطلاعات لازم ثبت نام حضوری

سفارت کانادا در ایران وجود ندارد؛ بنابراین شما متقاضیان عزیز به همراه مدارک مورد نیاز برای ثبت نام باید به یکی از کارگزاری‌های کانادا مراجعه کنید. ابتدا مدارک مورد نیاز را تحویل می‌دهید و سپس فرم مربوطه را تکمیل می‌کنید.

پس از آن در زمانی که برای شما تعیین می‌شود، جهت انگشت‌نگاری به همین مراکز مراجعه می‌کنید. پیش از آن نیاز دارید هزینه مربوط به انگشت نگاری برای ویزای کانادا را واریز کنید و به مراکز وک (VAC) ببرید.

اقدام حضوری یا آنلاین، کدام بهتر است؟

این دو پروسه خیلی با هم تفاوتی ندارند. زیرا در نهایت شما باید جهت انگشت نگاری به یکی از مراکز وک مراجعه کنید. این مراکز اغلب در کشورهای همسایه مانند امارات و ترکیه هستند.

دولت کانادا انجام امور انگشت نگاری و پروسه‌ی آن را به مراکز وک- که کارگزاری‌های کانادا هستند- سپرده است و آن‌ها را معتبر می‌داند؛ بنابراین در نهایت افرادی که قصد گرفتن وقت جهت انگشت نگاری دارند، باید ابتدا از این مرکز وقت مورد نظر خود را بگیرند.

تعیین وقت از سمت سفارت کانادا چقدر زمان نیاز دارد؟

منظور از تعیین وقت از سمت سفارت کانادا، همان تعیین وقت از کارگزاری‌های کانادا در کشورهای همسایه است؛ چرا که در ایران سفارت ‌خانه‌ای به نام کانادا وجود ندارد.

بنابراین می‌توان گفت با توجه به شلوغی تقاضا ممکن است این زمان تغییر کند. با این حال مدت زمان مشخص شده و تقریبی ۲ هفته است، یعنی بین ۷ الی ۱۴ روز کاری.

مدارک لازم جهت درخواست تعیین وقت انگشت نگاری برای ویزای کانادا

جهت اخذ تاریخ و زمان مقرر انگشت نگاری برای ویزای کانادا، مدارک زیادی نیاز نیست. زمانی که مراحل ابتدایی را می‌گذرانید، یعنی مدارک اولیه شما توسط اداره مهاجرت و افسر مهاجرت مورد تایید بوده است. اینک زمان ارائه مدارکی جهت کامل کردن اطلاعات قبلی است.  جهت ادامه کار تنها لازم است تاریخ تولد، آدرس ایمیل و شماره تماس معتبر خود را وارد کنید تا مراحل به خوبی سپری شوند.

مدارک لازم جهت انگشت نگاری کانادا

  • اصل گذرنامه دارای اعتبار
  • نامه انگشت نگاری که آن را biometric instruction هم می‌نامند. این نامه به طور معمول بعد از سابمیت پرونده ویزا ۲۴ الی ۴۸ ساعت در پروفایل ویزای شما قرار می‌گیرد.
  • پس از گرفتن وقت برای انگشت نگاری، یک نامه برای شما ارسال می‌شود که آن را appointment letter می‌نامند. این نامه یکی از مدارک مهم جهت انگشت نگاری برای ویزای کانادا است.

هزینه انگشت نگاری کانادا

هزینه انگشت نگاری به صورت فردی و گروهی تفاوت دارد:

  • هزینه انگشت نگاری برای هر نفر= ۸۵ دلار
  • هزینه انگشت نگاری برای خانواده(بیش از ۲ نفر)= ۱۷۰ دلار
  • هزینه انگشت نگاری برای هر گروه(بیش از ۳ نفر)= ۲۵۵ دلار

نکات مهم انگشت نگاری برای ویزای کانادا

  • اولین، طولانی‌ترین و مهم‌ترین مرحله انگشت نگاری ویزای کانادا گرفتن وقت از سفارت کانادا است.
  • تمامی افراد مستلزم انجام پروسه انگشت نگاری هستند، اما تحت شرایط خاص ممکن است این پروسه برای گرفتن ویزا لازم نباشد که افراد واجد این شرایط را نام بردیم.
  • راحت‌ترین شهرها جهت مراجعه برای انگشت نگاری استانبول و آنکارا هستند.
انگشت نگاری برای ویزای کانادا
انگشت نگاری ویزای کانادا

سوالات متداول

در ادامه به برخی از سوالات پرتکرار کاربران درباره انگشت نگاری برای ویزای کانادا پاسخ می‌دهیم:

مدت زمان اعتبار انگشت نگاری برای ویزای کانادا چقدر است؟

مدت زمان اعتبار انگشت نگاری کانادا ۱۰ سال است. اما ممکن است ضمن شرایطی تغییر کند.

از زمان ارسال نامه انگشت نگاری، چقدر برای ثبت نهایی انگشت نگاری فرصت دارم؟

یک ماه. پس از ارسال این نامه، در طی ۳۰ روز می‌توانید به یکی از مراکز وک مراجعه کنید.

آیا با تایید انگشت نگاری تمام مراحل ویزا را انجام داده‌ام؟

خیر، انگشت نگاری تنها بخشی از پروسه‌ی اخذ ویزا است؛ بنابراین تایید این مرحله به معنای تایید بخشی از پروسه‌ی دریافت ویزای شماست و می‌توانید به مرحله‌ی بعد بروید.

انگشت‌ نگاری برای دریافت انواع ویزاهای کانادا لازم است؟

بله، انگشت نگاری برای دریافت انواع ویزاهای کانادا لازم است و یک مرحله مهم جهت اخذ ویزای کانادا است.

مطالب پیشنهادی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

 

سوالت رو اینجا بپرس

ما در هر ساعتی پاسخگوی شما هستیم

× یوسفی هستم چطور میتونم کمکتون کنم؟