سفریکا بلاگ
safarika blog
ویزای فرانسه

3 مدارک لازم برای ویزای فرانسه

مدارک لازم برای ویزای فرانسه

کشور فرانسه یکی از کشورهای پیشرفته اروپایی است که اغلب افراد آرزو دارند یا در این کشور زندگی کنند و یا حداقل یک بار از نزدیک آن را ببیند. برای ورود به کشور فرانسه نیز مانند هر کشور دیگری نیاز به دریافت ویزا دارید. در این مقاله می‌خواهیم در مورد مدارک لازم برای ویزای فرانسه صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

انواع مدارک برای ویزای فرانسه

مدارکی که برای دریافت ویزای فرانسه باید تهیه کنید به سه بخش مدارک شخصی، مالی و شغلی تقسیم می‌شوند که در ادامه در مورد هر یک از آنها صحبت می‌کنیم.

 

مدارک شخصی

اولین مدرکی که برای ویزای فرانسه باید تهیه کنید، فرم درخواست ویزای فرانسه است. این فرم را باید از طریق رایانه و اینترنت پر کرده، پرینت بگیرید و آن را امضا کنید. همچنین برای پاسپورت به دو قطعه عکس نیاز دارید. این عکس‌ها باید بر اساس اصولی که برای درخواست ویزای فرانسه لازم است گرفته شده باشند. از دیگر مدارک لازم برای ویزای فرانسه یک پاسپورت معتبر است. این پاسپورت باید از تاریخ ترک فرانسه حداقل سه ماه اعتبار داشته باشد. همچنین این پاسپورت باید حداکثر برای ده سال اخیر باشد.

اگر در گذشته سفری به فرانسه یا کشورهای دیگر به‌خصوص کشورهای شینگن را داشته‌اید، باید کپی ویزای آن سفر را نیز به همراه داشته باشید. از دیگر مدارک شخصی لازم، بیمه سلامت مسافرتی است. مدرکی که در کنار بیمه باید ارائه دهید این است که نشان دهد این بیمه قادر است تمام مخارج پزشکی شما را حداقل تا ۳۰۰۰۰ یورو پوشش دهد.

تمام مدارک پرواز و اقامت خود را نیز باید ارائه دهید. این مدارک شامل رزرو پرواز با تاریخ رفت و برگشت، شماره پرواز و همچنین رزرو هتل است.

البته اگر شما قرار است به خانه اقوام و آشنایان خود بروید، باید مدارک مربوط به آن را نیز ارائه دهید. همچنین شما نیاز به یک نامه دارید که خودتان باید صادقانه و واضح در آن از انگیزه سفر خود صحبت کنید؛ اینکه قرار است در طول مدت سفر در آنجا چه کارهایی انجام دهید و هدف اصلی‌تان از این سفر چیست. مدارکی نظیر گواهی ازدواج، گواهی تولد فرزند یا فرزندان، گواهی فوت همسر و هرگونه مدرک دیگری که وضعیت مدنی شما را نشان می‌دهد نیز شامل این مدارک می‌شوند.

ویزای فرانسه
ویزای فرانسه

 

مدارک مالی

نوع دیگری از مدارکی که برای دریافت ویزای فرانسه باید ارائه دهید مدارک مالی است. مهمترین مدرک مالی، مدرکی دال بر تمکن مالی شما است. در واقع شما باید مدارکی را ارائه دهید که نشان دهد توان مالی‌تان به اندازه‌ای است که در طول مدت حضورتان در فرانسه می‌تواند تمام هزینه‌های شما را پوشش دهد.

 

مدارک شغلی

علاوه بر مدارکی که بالاتر ذکر کردیم، برای دریافت ویزای فرانسه باید در صورت شاغل بودن مدارک دیگری را نیز بر مبنای شغل خود ارائه دهید. یکی از این مدارک، قرارداد استخدام شما است. همچنین باید یک صورت حساب جاری بانکی که متعلق به ۶ ماه اخیر است را نیز ارائه دهید. از دیگر مدارک لازم برای ویزای فرانسه، مدرکی دال بر اجازه کارفرما است. همچنین یک فرم اظهارنامه مالیاتی نیز باید ارائه دهید. یا اینکه یک گواهی مبنی بر کسر شدن مالیات بر درآمد شما از منبع حقوقی‌تان را تهیه کنید.

اگر خوداشتغال هستید باید از مجوز کسب و کار یا بیزینس خود یک کپی ارائه دهید. همچنین صورتحساب بانکی و اظهارنامه مالیاتی نیز همچنان به قوت خود باقی هستند. اگر دانش آموز هستید باید مدرک ثبت نام به همراه یک گواهی از طرف مدرسه و دانشگاهتان مبنی بر رضایت و عدم اعتراض آنها را به همراه داشته باشید. اگر بازنشسته هستید یک صورتحساب بازنشستگی که به شش ماه اخیر تعلق داشته باشد را باید ارائه دهید. یا اینکه مدرکی مانند کسب یک درآمد منظم از طریق یک ملک را عرضه کنید که مربوط به شش ماه اخیر باشد.

 

مدارک لازم برای افراد زیر سن قانونی

برای افرادی که زیر سن قانونی هستند، یک سری مدارک مجزا باید تهیه شود. گواهی تولد کودک و فرم درخواست ویزا که به امضای هر دو ولی رسیده باشد، از جمله مدارک لازم برای ویزای فرانسه برای  این مسئله هستند. همچنین اگر کودک تحت حضانت کامل یکی از والدین قرار دارد، باید حکم دادگاه خانواده مبنی بر این موضوع نیز ارائه شود. کپی شناسنامه و گذرنامه هر دو ولی یا یکی از والدین که حضانت کامل فرزند را بر عهده دارد نیز باید ارائه شود. یک مجوز محضری نیز باید از طرف والدین امضا شود که نشان می‌دهد کودک می‌تواند به تنهایی سفر کند، البته در طول سفر باید والدین، کودک خود را همراهی نمایند.

 

مدارک لازم بر مبنای هدف دریافت ویزای فرانسه

علاوه بر مدارکی که پیش‌تر به آنها اشاره کردیم یک سری از مدارک دیگر را باید بر اساس هدفتان از ورود به فرانسه ارائه دهید.

 

مدارک لازم برای ویزای ترانزیت فرودگاهی به فرانسه

اگر قصد سفر به کشوری دیگر را دارید اما برای ورود به آنجا باید ابتدا در یکی از فرودگاه‌های فرانسه فرود بیایید، نیاز به ویزای ترانزیت فرودگاهی دارید. برای دریافت این ویزا باید ویزای معتبر کشور مقصد خود را به همراه داشته باشید. همچنین اگر اخیراً به یک کشور دیگری سفر کرده‌اید بلیط هواپیمای آن را نیز باید ارائه دهید.

مدارک لازم برای ویزای فرانسه
مدارک لازم برای ویزای فرانسه

مدارک لازم برای ویزای توریستی فرانسه

برای دریافت ویزای توریستی فرانسه باید یک صورتحساب بانکی شش ماهه اخیر به همراه برنامه کامل سفر خود را ارائه دهید. همچنین مدارکی دال بر تامین هزینه سفر را نیز باید عرضه کنید. اگر در این سفر قرار است فرد دیگری از شما حمایت کند، نامه حمایت آن فرد را که به سوگندنامه پشتیبانی معروف است نیز باید ارائه دهید‌. همچنین شما باید رابطه خود با میزبان را نیز اثبات نمایید.

 

مدارک لازم برای ویزای تجاری فرانسه

اگر به قصد تجارت می‌خواهید به فرانسه سفر کنید باید دعوتنامه شرکت کشور مقصد و گواهی کارفرما در کشور مبدا را ارائه دهید. مدارک دیگری نظیر صورتحساب بانک تجاری شش ماه اخیر، تفاهم‌نامه و اساسنامه، مجوز تجارت و اثبات تامین هزینه‌های سفر نیز باید ارائه شود.

 

مدارک لازم برای ویزای دانشجویی فرانسه

برای دریافت ویزای دانشجویی فرانسه باید یک گواهی ثبت نام از مدرسه، مرکز یا دانشگاه مورد نظر در فرانسه را ارائه دهید. اگر به عنوان کارآموز قرار است وارد فرانسه شوید قرارداد کارآموزی امضا شده نیز باید به همراه داشته باشید.

 

مدارک لازم برای ویزای پزشکی فرانسه

برای دریافت ویزای پزشکی فرانسه، گزارش پزشکی از طرف پزشک یا بیمارستان کشور مبدا و مقصد را باید ارائه دهید. همچنین مدارکی مبنی بر اثبات توانایی مالی خود را نیز باید به همراه داشته باشید.

 

مدارک لازم برای اهداف فرهنگی، هنری، ورزشی، مذهبی و …

برای دریافت ویزای فرانسه به جهت رویدادهای مختلف باید دعوت نامه‌ای از سازمان مورد نظر در فرانسه با تمام جزئیات مربوط به آن رویداد ارائه شود. همچنین بلیط ورود به رویداد، نامه‌ای مبنی بر شرح کامل رویداد، مدارک لازم برای نفرات مختلف و هر اطلاعاتی که در مورد رویداد باشد باید ارائه گردد.

اخذ ویزای شینگن
مدارک لازم برای ویزای فرانسه

 

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی مدارک لازم برای دریافت ویزای فرانسه در حالت‌های مختلف پرداختیم. خوب است بدانید هرگونه نقص کوچکی در ارائه مدارک ممکن است در روند دریافت ویزای شما مشکلاتی را ایجاد کند؛ بنابراین بهتر است از قبل با یک موسسه مهاجرتی معتبر مشورت کنید؛ این امر موجب تسریع کارهای شما در زمینه دریافت ویزا خواهد شد.

 

سوالات متداول

  • نحوه ارائه فرم درخواست ویزا به چه صورت است؟

فرم درخواست ویزا را باید از طریق رایانه و سایت مربوط به ویزا فرانسه پر کرده و از آن پرینت بگیرید. سپس آن را امضا کرده و هنگام مصاحبه ارائه دهید.

  • مدت اعتبار گذرنامه باید چقدر باشد؟

این گذرنامه از تاریخ پایان سفر شما باید حداقل ۳ ماه اعتبار داشته باشد.

  • آیا کودکان زیر ۱۸ سال می‌توانند ویزا دریافت کنند؟

بله، اما باید مجوز محضری از طرف والدین و همچنین گواهی تولد فرزند ارائه شود.

منبع

 


مطالب پیشنهادی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

 

سوالت رو اینجا بپرس

ما در هر ساعتی پاسخگوی شما هستیم

× یوسفی هستم چطور میتونم کمکتون کنم؟