سفریکا بلاگ
safarika blog
ویزای فرانسه

پیگیری و استعلام ویزای فرانسه از سایت VFS و شماره پاسپورت

راههای پیگیری ویزای فرانسه

اگر قصد مهاجرت به کشور فرانسه را دارید داشتن آگاهی از مراحل و روند مهاجرت به این کشور می‌تواند از بسیاری از دغدغه‌ها و نگرانی های شما بکاهد. شما می‌توانید از طریق روش‌های مختلفی جهت اخذ اقامت و مهاجرت به کشور فرانسه اقدام کنید. بعد از اینکه با توجه به شرایطتان یکی از روشهای مهاجرت به فرانسه انتخاب کردید باید درخواست خود را برای اخذ ویزا ارائه دهید.

در مرحله بعد باید پیگیری ویزای فرانسه را انجام دهید. با توجه به اهمیت این موضوع و سوالات بیشماری که متقاضیان مهاجرت به کشور فرانسه در این مورد برایشان پیش می‌آید در این مقاله قصد داریم به  پیگیری درخواست انواع ویزای فرانسه بپردازیم.

آدرس سایت VFS و پیگیری ویزای فرانسه

قبل از اینکه به پیگیری درخواست انواع ویزای فرانسه بپردازیم ابتدا شما را با  آدرس سایت هایی که می‌توانید جهت پیگیری ویزای فرانسه به آنها مراجعه کنید آشنا می‌کنیم. یکی از نکات مهم هنگام پیگیری وضعیت درخواست ویزا این است که باید از طریق سایتی که درخواست خود را ثبت کرده‌اید اینکار را انجام دهید.

به‌عنوان مثال اگر درخواست ویزای فرانسه خود را به سایت vfs  ارسال کرده‌اید باید جهت پیگیری وضعیت به همین سایت مراجعه نمایید. متقاضیان می‌توانند درخواست خود را از طریق یکی از سایت‌های  TLS InfoVISA، CAPAGO   وvfs  ثبت  کنند و جهت بررسی وضعیت آن به همین سایت‌ها مراجعه کنند. توجه داشته باشید برای پیگیری درخواست ویزای فرانسه به اطلاعات خاصی نیاز است که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

پیگیری ویزای فرانسه
پیگیری ویزای فرانسه

پیگیری درخواست انواع ویزای فرانسه

بعد از آماده کردن مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کشور فرانسه باید درخواست خود را ارسال کنید و منتظر جواب آن باشید. با پیگیری ویزای فرانسه می‌توانید از چگونگی و زمان دریافت ویزا مطلع شوید و خود را برای سفر به این کشور آماده کنید. توجه داشته باشید که رسیدگی به درخواست ویزای شما با توجه به ملیت و تاریخ ارسال آن متفاوت خواهد بود. بهتر است قبل از اینکه برای سفر خود به کشور فرانسه برنامه‌ ریزی کنید، درخواست ویزای خود را ارسال کنید.

پیشنهاد ما این است که حداکثر شش ماه قبل از قبل سفر برای اخذ ویزای فرانسه اقدام نمایید. همچنین مدت زمان پردازش ویزا برای هر فرد متفاوت است و به عوامل مختلفی از جمله هدف از اقامت، ملیت و‌ شرایط محلی صدور ویزا بستگی دارد. در ادامه به اطلاعاتی که جهت پیگیری درخواست ویزای خود از طریق سایت‌های مختلف به آن نیاز دارید اشاره می‌کنیم.‌

  • جهت پیگیری درخواست ویزا که از طریق ابزار ردیابی برنامه آنلاین InfoVISA ثبت شده، نیاز به کد رهگیری و تاریخ تولد است.
  • اگر برای ثبت درخواست ویزای فرانسه خود از طریق CAPAGO اقدام کرده‌اید باید پیگیری ویزای خود از طریق همین سامانه انجام بدهید. هم چنین به آدرس ایمیل و کد رهگیری داده شده نیاز است.
  • اگر ثبت درخواست ویزای فرانسه خود از طریق TLS  انجام داده‌اید جهت پیگیری آن باید از ابزار ردیابی برنامه TLS  استفاده نمایید. با ورود به حساب کاربری خود در این سایت می‌توانید اینکار را انجام بدهید.
  • متقاضیانی که از طریق VFS درخواست خود را ثبت کرده‌اند برای پیگیری آن نیاز به ابزار ردیابی برنامه آنلاین VFS  دارند. برای اینکار به نام و نام خانوادگی و شماره مراجع داده شده نیاز خواهید داشت.

پیگیری ویزای فرانسه تحصیلی

متقاضیانی که قصد تحصیل در کشور فرانسه را دارند می‌توانند جهت دریافت این ویزا درخواست خود را ارسال  کنند. پس از ثبت درخواست، یک شماره رسید تاییدیه یا همان شماره پرونده دریافت می‌کنید. جهت پیگیری ویزای تحصیلی فرانسه باید به وبسایتی که درخواست خود را ثبت کرده‌اید مراجعه کرده و با داشتن شماره پرونده، وضعیت درخواست خود را بررسی نمایید‌. هم چنین علاوه بر شماره مرجع از طریق شماره پاسپورت هم بررسی وضعیت درخواست ویزا امکانپذیر می‌باشد.

پیگیری ویزای فرانسه کاری

همانطور که قبلا هم گفتیم روش های زیادی برای مهاجرت به کشور فرانسه وجود دارد که یکی از آنها از طریق کار است. متقاضیان پس از ۱۵ الی ۴۵ روز کاری پس از ثبت درخواست ویزای خود می‌توانند از نتیجه آن مطلع شوند. اگر قصد پیگیری ویزای فرانسه خود را دارید باید از  طریق سایت های ثبت درخواست اقدام کنید.‌

پیگیری ویزای فرانسه توریستی

کشور فرانسه جاذبه‌های گردشگری زیادی دارد و به همین دلیل به یکی از مقصد های گردشگری در دنیا تبدیل شده است. اگر قصد سفر به این کشور جذاب را دارید باید درخواست خود را از طریق VFS  ثبت نمایید.‌ از این رو پیگیری درخواست ویزای توریستی  باید از  طریق VFS  و با داشتن کد رهگیری صورت بگیرد. متقاضیان توجه داشته باشند در صورت رد شدن درخواست آنها باید دلیل ریجکتی آن را پیدا کرده و بعد از  رفع کردن، دوباره درخواست خود را ثبت کنند.

پیگیری ویزای  فرانسه از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به کشور فرانسه از طریق اخذ ویزای سرمایه گذاری است. اگر قصد ثبت درخواست این ویزا را دارید میتوانید از طریق سایت‌های اشاره شده در بخش‌های قبلی اقدام کنید. جهت پیگیری ویزای سرمایه گذاری فرانسه به کد پیگیری که زمان مصاحبه به شما داده شده نیاز دارید.

پیگیری ویزای فرانسه
پیگیری ویزای فرانسه

سوالات متداول پیگیری‌ ویزای فرانسه

  1. آیا امکان پیگیری ویزای فرانسه به صورت آنلاین وجود دارد؟

بله. جهت پیگیری درخواست ویزای فرانسه می‌توانید به صورت آنلاین این کار را انجام دهید.

  1. از طریق چه سایت هایی امکان پیگیری درخواست ویزای فرانسه وجود دارد؟

متقاضیانی که درخواست ویزای فرانسه خود را ثبت کرده‌اند می‌توانند با مراجعه به سایتی که این کار را انجام داده‌اند پیگیری ویزای خود را انجام بدهند. درخواست و پیگیری ویزای فرانسه از طریق سایت های  CAPAGO   TLS،  InfoVISA،    وvfs  امکانپذیر است.

  1. آیا امکان پیگیری ویزای فرانسه از طریق vfs با شماره پاسپورت وجود دارد؟

بله. شما می‌توانید جهت پیگیری درخواست ویزای خود از شماره پاسپورت استفاده کنید.

  1. مدت زمان پردازش درخواست ویزای فرانسه چقدر است؟

مدت زمان پردازش ویزا متفاوت است و به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که می‌توان به هدف از اقامت، ملیت فرد و‌ شرایط محلی صدور ویزا اشاره کرد.

  1. از چه روش هایی جهت پیگیری ویزای فرانسه می‌توان استفاده کرد؟

متقاضیان می‌توانند از طریق شماره پاسپورت، کد رهگیری داده شده و غیره  درخواست خود را پیگیری کرده و در صورت رد شدن، اقدام به رفع ریجکتی نمایند و دوباره درخواست ویزای خود را ارسال کنند.

مطالب پیشنهادی:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

 

سوالت رو اینجا بپرس

ما در هر ساعتی پاسخگوی شما هستیم

× یوسفی هستم چطور میتونم کمکتون کنم؟