سفریکا بلاگ
safarika blog
ویزای فرانسه

ویزای فرانسه تضمینی؛ اقامت، توریستی +هزینه+ شرایط

ویزای فرانسه 

همه ساله بسیاری از افراد برای زندگی، کار، تحصیل یا گردش در فرانسه که یکی از بهترین مقاصد تفریحی است، اقدام به دریافت ویزای فرانسه می‌کنند. کشور فرانسه یکی از بهترین جاذبه‌های توریستی به شمار می‌آید که از هر لحاظ یک مقصد محبوب به نظر می‌رسد.  

اما آیا تا کنون به این فکر کرده‌اید که برای دریافت ویزای ورود به این کشور باید چه شرایطی داشته باشید؟ چه مدارکی مورد نیاز است و چه مراحلی باید طی شود؟ ما اینجا هستیم تا به تمامی سوالات این چنینی شما پاسخ دهیم. شما با دریافت ویزای سفر به این کشور می‌توانید به ۱۵۶ کشور دیگر بدون دریافت ویزا سفر کنید و حتی اقامت این کشور را هم دریافت نمایید. تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید  چون قصد داریم دقیق‌تر وشفاف‌تر درباره این موضوع صحبت کنیم. 

حتما بخوانید: ویزای ایتالیا تضمینی| توریستی، قیمت، مدارک، شرایط

ویزای فرانسه 

با توجه به این که امروزه تقاضای دریافت ویزای فرانسه در کشورهای مختلف از جمله کشور ما ایران تا حد زیادی افزایش پیدا کرده است، سفارت خانه‌های فرانسه در کشورهای مختلف دنیا با سخت گیرهای بخصوصی به ارائه ویزا برای سفر به فرانسه به درخواست کنندگان می‌پردازند. در کشور ما هم این سفارت خانه در تهران و در میدان هروی واقع شده است. متقاضیانی که می‌خواهند به دریافت ویزای فرانسه بپردازند، می‌‌توانند از دو طریق اقدام کنند: 

 • در روش اول از سفارت فرانسه وقت سفارت را دریافت می‌کنند و منتظر می‌مانند تا زمان مصاحبه فرا برسد. در اینجا ممکن است سه الی شش ماه از زمان شما تلف شود. پس در اسرع وقت نسبت به دریافت ویزای فرانسه از این روش، اقدام کنید. 
 • در روش دوم شما می‌توانید از مراکز کارگزاری مثل مؤسسه ما کمک بگیرید و به اخذ انواع ویزای توریستی، تحصیلی یا کاری بپردازید. در اینجا ممکن است کمی هزینه‌های دریافت ویزا افزایش پیدا کند اما در مقابل زمان مورد نیاز برای دریافت ویزا، کاهش پیدا می‌کند.

  ویزای فرانسه
  ویزای فرانسه

اهمیت دریافت ویزای فرانسه 

شاید برای شما سوال پیش بیاید که اصلا چرا ویزای فرانسه درخواست کنندگان زیادی دارد؟ مگر فرانسه چه تمایزی با سایر کشورها دارد؟ در پاسخ به این سوال می‌توانیم بگوییم که فرانسه علاوه بر رفاهی که برای‌ شهروندان خود ایجاد کرده، دارای بهترین و معتبرترین دانشگاه‌های دنیاست و از جاذبه‌های گردشگری بی نظیری برخوردار است و با در بر گرفتن موزه لوور، برج ایفل و زیبایی‌های طبیعی بی شمار، از محبوبیت فراوانی بین افراد در سر تا سر جهان، برخوردار شده است. دست کم سالیانه حدود هشتاد میلیون نفر از مردم جهان و از سر تا شر کشورهای کره زمین، به این کشور زیبا سفر کرده و اوقات فراغت خود را در آنجا سپری می‌کنند.  

لازم به ذکر است که فرانسه یکی از کشورهایی است که عضو شینگن است؛ بنابراین با دریافت ویزای فرانسه شما می‌توانید به کشورهای دیگری که عضو شینگن هستند هم بدون ویزا سفر کنید و از گردشگری در جهان لذت ببرید.  

انواع ویزای فرانسه 

از آنجایی که مقاصد افراد و اهداف آن‌ها از سفر به فرانسه با یکدیگر متفاوت است، کشور فرانسه هم ویزاهای مختلفی را برای این افراد در نظر گرفته است که مدت زمان اقامت در فرانسه با استفاده از هر کدام از این ویزاها، با دیگری متفاوت است. در ادامه برخی از ویزاهایی که کشور فرانسه ارائه می‌کند، معرفی شده‌اند: 

 • ویزای تحصیلی فرانسه: ویزای تحصیلی فرانسه نوعی ویزای پرطرفدار است که به افرادی که بالای ۱۸ سال سن دارند، تعلق پیدا می‌کند. به کمک این ویزا، افراد می‌توانند در مراکز آموزشی فرانسه تحصیل کنند و مدارک معتبری را هم دریافت  نمایند، اما برای دریافت این ویزا لازم است که شما دعوتنامه‌ای را از مراکز تحصیلی و دانشگاه‌های فرانسه دریافت کنید و با ارائه مدارک لازم، ویزای فرانسه را بگیرید. 
 • ویزای توریستی فرانسه: نوع دیگری از ویزاهایی که امروزه برای سفر به فرانسه به متقاضیان ارائه می‌شود، ویزای توریستی است که جزو متداول‌ترین ویزاها هم به شمار می‌آید. در اصل هدف افراد از دریافت این گونه از ویزاها این است که به طور موقت به فرانسه سفر کنند و در این کشور به گشت و گذار بپردازند. بر خلاف بسیاری از کشورها، فرانسه هیچ گونه مصاحبه‌ای را برای ارائه ویزای توریستی به متقاضیان در نظر نگرفته است؛ بنابراین شما با ارائه مدارک و انجام کارهای مربوطه، می‌توانید درخواست دریافت ویزا را ثبت کنید و منتظر جواب آن باشید. اکثر اوقات ۲۱ روز طول می‌کشد تا پذیرفته شدن یا رد شدن درخواست شما مشخص شود. شما باید حدود سه ماه قبل از سفر به فرانسه، اقدام به دریافت این ویزا کنید. 
 • ویزای ترانزیت: از دیگر انواع ویزای فرانسه می‌توانیم به ویزای ترانزیت اشاره کنیم. این نوع از ویزا تنها به افرادی تعلق پیدا می‌‌کند که باید از کشور فرانسه برای رفتن به کشورهای دیگر استفاده کنند.‌ یعنی فرانسه بر سر مسیر سفر آن‌ها قرار دارد. این ویزا یکی از کوتاه‌ مدت‌ترین ویزاهایی است که توسط سفارت فرانسه به متقاضیان ارائه می‌شود.‌ برای مثال شما با داشتن این ویزا می‌توانید حدود نیم ساعت تا سه الی چهار ساعت را در فرودگاه‌های فرانسه منتظر بمانید. 
 • ویزای کاری: از مهم‌ترین ویزاهای فرانسه، ویزای کاری است. این ویزا همان گونه که از نامش پیدا است، به افرادی عرضه می‌شود که می‌خواهند برای کار کردن، به فرانسه بروند. ویزای کاری فرانسه با ارائه دعوتنامه از سوی کارفرماهای فرانسوی به یک فرد تعلق مییابد و یک مدت زمان خاص دارد. شما برای دریافت این ویزا علاوه بر مدارک عمومی، به مدارک شغلی خود نیز نیاز دارید. 

حتما بخوانید: 10 روش اخذ ویزای شینگن | قیمت، شرایط، سریع ترین راه

شرایط دریافت ویزای فرانسه 

متقاضیانی که قرار است ویزای فرانسه را دریافت کنند، باید قبل از هر چیزی با شرایطی که فرانسه برای ارائه ویزا در نظر گرفته است، آشنا باشند. اگر قرار است شما ویزای شینگن فرانسه را دریافت کنید، ممکن است کمی دشواری‌هایی را در این مسیر مشاهده کنید که با اطلاع پیدا کردن از شرایط ارائه ویزا، می‌توانید تا حدودی این دشواری را کاهش دهید: 

 1. برای این که بتوانید به صورت خانوادگی ویزایی که فرانسه ارائه می‌کند را در انواع مختلف دریافت کنید، باید تک تک اعضای خانواده علاوه بر داشتن پاسپورت، در پاسپورت خود ویزای شینگن هم داشته باشند. شاید تصور کنید که اگر فقط سرپرست خانواده شینگن داشته باشد، کافی است اما این تصور یک تصور اشتباه است چرا که پاسپورت تمامی افراد خانواده باید شینگن داشته باشد. 
 1. برای دریافت ویزاهای مولتی شما باید ابتدا درخواست دریافت ویزای شینگن را ثبت کنید تا بتوانید پس از مدتی معین، ویزای مولتی فرانسه را هم دریافت نمایید. 
 1. مدارک شما برای دریافت ویزای فرانسه باید کامل و بدون کم و کسری باشند. در صورتی که حتی یکی از این مدارک ناقص باشد، نمی‌توانید این ویزا را دریافت کنید. 
 1. لازم است که شما تمکن مالی داشته باشید و ثابت کنید که می‌توانید هزینه‌های امرار معاش خود را در فرانسه تامین کنید. در شش ماه آخری که قرار است ویزا را درخواست دهید، گردش حساب شما باید بالا باشد. یعنی ورودی و خروجی این حساب زیاد باشد.

  ویزای فرانسه
  ویزای فرانسه

مدارک ویزای فرانسه 

همان طور که گفتیم برای این که بتوانید ویزای فرانسه را دریافت کنید، نیازی نیست که به مصاحبه کردن با افسران فرانسوی مسئول مهاجرت بپردازید، اما باید مدارکی کامل را در اختیار این افسران قرار دهید و آن‌ها را متقاعد کنید که برای رسیدن به هدفی خاص، به فرانسه می‌روید. مدارکی که در این زمینه مورد نیاز هستند، عبارتند از: 

 • فرمی که نشانگر درخواست دریافت ویزای شینگن کشور فرانسه است. 
 • داشتن پاسپورت 
 • رسیدی که نشان دهنده پرداخت هزینه‌های مربوط به درخواست دریافت ویزا است. 
 • اصل و کپی مدارک شخصی به خصوص شناسنامه و کارت ملی 
 • مدارکی دال بر گردش حساب و تمکن مالی 
 • اصل بلیط رفت و برگشت 
 • ارائه کپی‌ از دعوتنامه‌های کاری و تحصیلی برای دریافت ویزای کاری و تحصیلی 
 • ارائه مدارک ملکی توسط سرپرست خانوار 
 • گواهی اشتغال به کار 
 • مدارک مربوط به ازدواج 

مراحل اخذ ویزای فرانسه  

بسیاری از افرادی که برای اولین بار است که می‌خواهند ویزای فرانسه را دریافت کنند، باید مراحل اخذ ویزای فرانسه در انواع مختلف را بدانند. اگرچه با توجه به نوع ویزا، امکان به وجود آمدن تغییرات جزئی در این مراحل وجود دارد اما به طور کلی مراحلی که برای دریافت ویزای فرانسه باید پشت سر بگذارید، در ادامه ذکر شده‌اند: 

 1. جمع آوری اطلاعات اولیه: 

برای دریافت ویزای فرانسه ابتدا باید وارد وب سایت France-visas شوید و سپس گزینه visa wizard را انتخاب کنید. حال شما یک صفحه‌ی جدید را در پیش روی خود میبینید که یک سری سوال خاص را از شما می‌پرسد و با پاسخ این سوال‌ها، شرایطی که شما دارید را تحت بررسی قرار می‌دهد.  

 1. پر کردن فرم برای ثبت درخواست ویزا: 

در مرحله دوم شما باید گزینه‌ی دیگری را با نام online application form انتخاب کنید و سپس وارد قسمت درخواست الکترونیکی ویزا شوید. حال در اینجا لازم است که فرم ارائه شده که مبتنی بر ثبت درخواست دریافت ویزا است را با زبان لاتین پر کنید. 

 1. رزرو وقت سفارت: 

حال نوبت به رزرو وقت سفارت فرانسه می‌رسد. در این مرحله شما باید با استفاده از ایمیل به ثبت درخواست وقت سفارت در کنسولگری فرانسه بپردازید و سپس منتظر بمانید تا وقتی خاص به شما تعلق پیدا کند. این کار را می‌توانید از طریق مؤسسات مهاجرتی هم انجام دهید. 

 1. ارائه مدارک: 

مرحله آخر هم مرحله ارائه مدارک است. در این مرحله شما باید در محل سفارت حضور داشته باشید و سپس مدارکی که از قبل آماده کرده‌اید را به مسئولان مربوطه ارائه دهید. در این مرحله باید مدارک مربوط به پرداخت هزینه‌ها را نیز در نظر بگیرید و آن‌ها را نیز ارائه کنید.

ویزای فرانسه
ویزای فرانسه

هزینه درخواست ویزا برای سفر به فرانسه، چقدر است؟ 

برای این که هزینه‌های دریافت ویزا مشخص شوند، ابتدا باید بدانید که چه نوع ویزایی را برای چه زمانی می‌خواهید. بدیهی است که انواع ویزا با توجه به اهداف مختلف خود، هزینه‌های متفاوتی دارند. برای مثال امروزه ویزاهای توریستی فرانسه با قیمت ارزان‌تری نسبت به سایر ویزاها به متقاضیان ارائه می‌شوند. همچنین، شما باید هزینه‌هایی را برای دریافت وقت سفارت و پاسپورت صرف کنید و هزینه‌هایی را نیز برای استفاده از خدمات کارگزاری در نظر بگیرید. 

رد ویزای فرانسه 

شاید شما هم تجربه ریجکت شدن یا رد شدن ویزا را داشته باشید. یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ی بسیاری از مهاجران و گردشگران این است که به هنگام دریافت ویزای فرانسه و سفر به این کشور، ویزای آن‌ها ریجکت نشود. در اینجا جا دارد که عواملی را که باعث ریجکت شدن ویزای فرانسه می‌شوند را برای شما شرح دهیم. در واقع اصلی‌ترین این عوامل، نبودن اعتبار کافی در مدارکی است که شما برای دریافت ویزا ارائه کرده‌اید. برخی دیگر از دلایل و علل ریجکت شدن ویزا در ادامه ذکر شده‌اند: 

 1. یکی از مهم‌ترین مدارکی که شما به هنگام دریافت ویزای فرانسه باید ارائه کنید، داشتن هدفی مناسب و قابل توجیه برای سفر به این کشور است. در صورتی که افسران مهاجرتی از برنامه‌های سفر شما مطلع نباشند و یا این برنامه‌ها را چندان مطلوب ندانند، ویزای شما رد می‌شود.  
 1. شما قبل از دریافت ویزای فرانسه باید به فکر دریافت بیمه‌های سفری معتبر باشید. اگر این بیمه به هنگام دریافت ویزا و سفر به فرانسه با ما همراه نباشد، امکان رد شدن ویزای شما افزایش مییابد. 
 1. شما همواره باید مدارکی را برای دریافت ویزا مورد استفاده قرار دهید که اصالت دارند. یعنی این مدارک معتبر هستند. اگر مدرکی در میان مدارک ما وجود داشته باشد که معتبر نباشد، ویزای شما رد می‌شود و تا زمانی که نتوانید مدرکی معتبر را جایگزین این مدرک کنید، ویزای فرانسه به شما تعلق پیدا نمی‌کند. 
 1. متقاضیانی که مجرمند و دارای سابقه‌ی قضایی هستند، ویزایشان ریجکت می‌شود. در صورتی که ویزای شما رد بشود، شما می‌توانید اعتراض کنید اما اعتراض کردن به این فرآیند، یک عمل بسیار حساس است که تکنیک‌های خاصی دارد و باید توسط افراد متخصص انجام شود. شما می‌توانید در این زمینه نیز روی کمک ما حساب کنید. 

مزایای دریافت پاسپورت فرانسه 

دریافت ویزای فرانسه و پاسپورت آن اگرچه فرآیندی هزینه بردار و پر دغدغه است اما مزایای زیادی را با خود به همراه دارد که در ادامه به آن اشاره شده است: 

 • ویزا و پاسپورتی که شما دریافت می‌کنید، اغلب دارای زمان هستند. حال تا وقتی که تاریخ انقضای این ویزا و این پاسپورت فرا نرسیده است، شما می‌توانید به شهرهای مختلف فرانسه آن هم به طور آزاد سفر کنید و حتی به خارج از فرانسه هم بروید. امروزه حدود ۱۵۶ کشور وجود دارند که شما می‌توانید با دریافت ویزای سفر به فرانسه، بدون قید و شرط به این کشورها هم سفر کنید. 
 • با دریافت ویزای فرانسه شما هم مانند یک شهروندی که از ابتدا در فرانسه به دنیا آمده است، حق دارید که آزادانه زندگی کنید و از امکانات شهروندی فرانسه بهره ببرید. 
 • پاسپورت فرانسه در رده هشتم پاسپورت‌های جهان قرار دارد و از همه نظر ارزشمند است. 

سخن پایانی 

ما در این مطلب در مورد دریافت ویزای فرانسه، مدارک، شرایط و مراحل دریافت این ویزا با شما صحبت کردیم و در مورد ارزشمندی آن نیز مطالبی را برایتان شرح دادیم. به طور کلی، فرانسه یکی از جذاب‌ترین کشورهای جهان به شمار می‌آید که ارتباطاتی قوی با سایر کشورها دارد و می‌تواند مقصدی عالی برای جوانان اهل علم یا افراد گردشگر باشد. شما با دریافت این ویرا، می‌توانید از مزایای بی شمار آن بهره مند شوید و به سایر کشورهای جهان بدون دریافت ویزا هم سفر کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و انجام اقدامات مربوط به دریافت ویزا برای سفر به فرانسه، با ما در تماس باشید. 

مطالب پیشنهادی:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

 

سوالت رو اینجا بپرس

ما در هر ساعتی پاسخگوی شما هستیم

× یوسفی هستم چطور میتونم کمکتون کنم؟