سفریکا بلاگ
safarika blog
ویزای ایتالیا

ویزای ایتالیا تضمینی| توریستی، قیمت، مدارک، شرایط

اگر قصد سفر به کشور ایتالیا را دارید ابتدا باید با توجه به هدف سفرتان یکی از انواع ویزا را اخذ کنید. توجه داشته باشید که هر نوع ویزا دارای شرایط خاصی است و از این رو پیشنهاد می‌کنیم قبل از اینکه اقدام به دریافت آن کنید حتما با کارشناسان مجرب در این زمینه مشورت نمایید. با ما همراه باشید تا شما را با انواع ویزای ایتالیا آشنا کنیم. 

ویزای ایتالیا
ویزای ایتالیا

چرا به ایتالیا سفر کنیم؟ 

ایتالیا یکی از کشورهای دیدنی و زیبای قاره اروپا است. رم پایتخت ایتالیا و یکی از بهترین شهرهای این کشور شناخته می‌شود که هرساله گردشکران زیادی برای بازدید از جاذبه‌های دیدنی آن به این شهر سفر می‌کنند. اگر عاشق آثار باستانی و تاریخی هستید حتما به شهر زیبای رم سر بزنید. یکی دیگر از شهرهای جذاب ایتالیا، ونیز است. ونیز پر از جاذبه‌های گردشگری است و یکی از زیباترین شهرهای دنیا به شمار می‌رود. میلان که به عنوان مهد مد و تمدن شناخته می‌شود یکی دیگر از شهرهای دیدنی ایتالیا است. جالب است بدانید که بهترین مزون های طراحی لباس در این شهر قرار دارند. در کشور ایتالیا هنرمندان زیادی زندگی می‌کنند و به همین دلیل در گوشه و کنار این کشور آثار هنرهای زیادی مشاهده می‌شود.  

هزینه سفر به ایتالیا چقدر است؟ 

برای برآورد هزینه سفر به ایتالیا ابتدا باید اقدام به اخذ ویزای این کشور کنید. بعد از گرفتن وقت سفارت فوری می‌توانید در تاریخ موردنظر به سفارت مراجعه کنید. توجه داشته باشید که برای دریافت ویزای ایتالیا ابتدا باید مبلغی را بپردازید. اگر به دنبال محاسبه تمام هزینه‌های سفر به ایتالیا هستید تا آخر این بخش با ما همراه کنید. 

 •  اولین هزینه‌ای که باید بابت اخذ ویزای کشور ایتالیا پرداخت کنید؛ تهیه مدارک است. از جمله مدارک مورد نیاز برای سفر به ایتالیا شامل بیمه مسافرتی، واچر هتل، رزرو بلیط هواپیما و غیره است. 
 • دومین هزینه مربوط به ترجمه مدارک است. توجه داشته باشید که تمام مدارک شما باید به زبان انگلیسی ترجمه و سپس جهت بررسی به سفارت تحویل داده شوند. هرچقدر تعداد مدارک بیشتر باشد هزینه ترجمه آن هم بیشتر می‌شود. به علاوه اگر بخواهید مدارک تان در کوتاه‌ترین زمان ترجمه شوند باید هزینه‌ بیشتری بابت آن بپردازید. 
 • پس از ترجمه مدارک، در تاریخ مشخص شده باید به سفارت مراجعه کنید و هزینه‌ای را ‌ پرداخت نمایید. این مبلغ را باید به یورو و به صورت نقدی بپردازید. کشور ایتالیا در ایران سفارت دارد و شما به راحتی با مراجعه به آنجا می‌توانید برای اخذ ویزا اقدام کنید. 
 • هزینه بعدی برای رزرو بلیط هواپیما و هتل است. اینکه چقدر قصد دارید در کشور ایتالیا اقامت داشته باشد و یا چه تفریحاتی را می‌خواهید آنجا انجام بدهید در هزینه کلی شما تاثیرگذار خواهد بود.  

حتما بخوانید: 10 روش اخذ ویزای شینگن | قیمت، شرایط، سریع ترین راه

انواع ویزای ایتالیا 

ویزای توریستی ایتالیا 

ویزای توریستی ایتالیا یکی از انواع ویزای ایتالیا است که متقاضیان زیادی دارد. افراد با اخذ این ویزا می‌توانند به مدت نود روز در این کشور اقامت داشته باشند و از تماشای جاذبه‌های دیدنی لذت ببرند. 

ویزای ایتالیا تجاری

افرادی که قصد سرمایه‌گذاری در این کشور را دارند می‌توانند اقدام به اخذ این ویزا کنند. 

ویزای ایتالیا پزشکی

افرادی که دچار بیماری خاصی هستند و قصد دارند درمان خود را در کشور ایتالیا انجام بدهند می‌توانند ویزای پزشکی ایتالیا اخذ کرده و جهت معالجه و درمان به این کشور سفر کنند.

ویزای ایتالیا
ویزای ایتالیا

ویزای فرهنگی – ورزشی ایتالیا 

یکی دیگر از انواع ویزای ایتالیا، ویزای فرهنگی- ورزشی است که بیشتر برای بازیگران و ورزشکاران مورد استفاده قرار می‌گیرد.  

ویزای تحصیلی ایتالیا 

افرادی که قصد تحصیل در کشور ایتالیا را دارند و دارای دعوت نامه تحصیلی از یکی از دانشگاه‌ها و مراکز علمی معتبر این کشور می‌باشند می‌توانند نسبت به اخذ این ویزا اقدام کنند.   

ویزای ایتالیا ترانزیت  

شما با توجه به نوع ویزای ترانزیت خود ‌می‌توانید از مرز هوایی یا زمینی این کشور در کمتر از چهل و هشت ساعت عبور کنید.  

ویزای کاری ایتالیا 

ویزای کاری، یکی دیگر از انواع ویزای ایتالیا است. اگر قصد دارید در کشور ایتالیا کار کنید حتما باید قبل از سفر به این کشور، نسب به اخذ این ویزا اقدام کنید. البته فراموش نکنید قطعا برای اخذ ویزای کاری به دعوت نامه از طرف کارفرمای معتبر نیاز دارید.  

ویزای الحاق به همسر ایتالیا 

برای اخذ این ویزا باید همسر متقاضی دارای اقامت دائم یا شهروند کشور ایتالیا باشد. در صورتی که دارای این شرایط هستید می‌توانید جهت دریافت این ویزا اقدام کنید.  

حتما بخوانید: ویزای فرانسه تضمینی؛ اقامت، توریستی +هزینه+ شرایط

مراحل اخذ ویزای ایتالیا 

اولین قدم برای اخذ ویزای ایتالیا گرفتن وقت سفارت است. برای گرفتن وقت سفارت می‌توانید به صورت آنلاین یا عادی اقدام کنید. هم چنین اگر برای گرفتن وقت سفارت عجله دارید می‌توانید وقت سفارت فوری بگیرید‌. با اخذ وقت سفارش فوری می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان وارد سفارت شوید و کارهای اداری خود را انجام دهید. بعد از مراجعه به سفارت در وقت مشخص شده باید مدارک خود را تحویل دهید و بعد از بررسی و تایید آنها، ویزای ایتالیا برای شما صادر می‌شود. فراموش نکنید که مدارک شما باید به زبان انگلیسی ترجمه شود و با ترتیب خاصی به سفارت ارائه گردد. هم چنین باید هزینه‌ای را بابت صدور ویزا نیز پرداخت کنید. بررسی مدارک شما معمولا بین دو الی چهار هفته زمان می‌برد و پس از آن نتیجه را به شما اعلام می‌کنند. در صورتی که جواب سفارت مثبت باشد شما می‌توانید ویزای خود را تحویل بگیرید و سفر خود را شروع کنید. اما اگر جواب سفارت منفی باشد شما باید دو الی چهار ماه بعد با رفع علت رد شدن و ریجکتی مجددا برای دریافت ویزای ایتالیا اقدام کنید. زمانی که قصد دارید به سفارت مراجعه کنید حتما آرامش خود را حفظ کنید و لباس مناسب بپوشید.

ویزای ایتالیا
ویزای ایتالیا

مدت زمان لازم برای صدور ویزای ایتالیا 

برای اینکه بتوانید ویزای ایتالیا را دریافت کنید معمولا دو الی سه هفته زمان لازم است. بعد از آن سفارت جواب خود را اعلام می‌کند. یکی از سوالاتی که اکثر متقاضیان می‌پرسند؛  زمان اقدام برای دریافت ویزا می‌باشد. اگر در تعطیلات عید نوروز و تابستان می‌خواهید جهت اخذ ویزا اقدام کنید باید زودتر وقت سفارت را بگیرید؛ زیرا در این زمان تعداد متقاضیان زیاد است و ممکن است نتوانید ویزای خود را در زمان مورد نظرتان دریافت کنید و تمام برنامه سفر شما به هم بریزد. توجه داشته باشید که هرچقدر مدارک شما کامل تر باشد مدت زمان دریافت ویزا کاهش پیدا می‌کند. هم چنین چیدمان مدارک هم تاثیرگذار است و از این رو  در زمان تحویل مدارک باید به این مسأله توجه کنید. کلیه مدارک باید ترجمه و سپس به سفارت تحویل داده شود در غیر صورت ریجکت می‌شوید و دوباره باید یک وقت دیگر از سفارت بگیرید. به علاوه همراه مدرک باید یک ایمیل معتبر که تعیین وقت شما در آن ثبت شده نیز ارائه بدهید‌. سفارت بعد از بررسی مدارک  که معمولا دو الی چهار هفته زمان می‌برد؛ جواب خود را به همین ایمیل ارسال می‌کند.  

 نکات مهم برای سفر به ایتالیا 

 • یکی از نکات مهم برای سفر به کشور ایتالیا این است که  قبل از مسافرت حتما شهرهای زیبا و دیدنی را پیدا کنید.  
 • جاذبه‌های گردشگری و مناطقی که دوست دارید را در یک کاغذ یا در گوشی خود یادداشت نمایید تا بتوانید از تمام این جاذبه‌ها دیدن کنید. 
 • اگر رژیم غذایی خاصی را رعایت می‌کنید پیشنهاد می‌کنیم در طول سفر آن را فراموش کنید. این کشور پر از غذاهای خوشمزه است که نمیتوان از آنها غافل شد. 
 • از جمله غذاهایی که پیشنهاد می‌کنیم حتما آنها را امتحان کنید می‌توانید به اسپاگتی، همبرگر، پیتزا و استیک اشاره کرد. 
 • اگر به هنر و معماری علاقه دارید حتما دیدن موزه‌های این کشور را از دست ندهید.  

  ویزای ایتالیا
  ویزای ایتالیا

سوالات متداول درباره ویزای ایتالیا 

آیا سفارت ایتالیا باز شده است؟ 

بله سفارت ایتالیا باز شده است و شما می‌توانید برای اخذ ویزای ایتالیا اقدام کنید‌. اما فعلا فقط به درخواست‌های کاری و تحصیلی پاسخ می‌دهند و در صورتی که به دنبال ویزای توریستی هستید باید صبر کنید. 

مدت زمان جواب ویزای ایتالیا چقدر است؟ 

مدت زمان لازم برای جواب ویزای کشور ایتالیا بین دو الی سه هفته‌ است‌. البته گاهی اوقات هم سفارت در مدت زمان کوتاه‌تری به درخواست‌ها پاسخ می‌دهد. هم چنین ممکن است در موارد نادر مدت زمان پاسخگویی بیشتر شود.  

تمکن لازم برای ویزای ایتالیا چقدر است؟ 

تمکن مالی برای ویزای ایتالیا نباید کمتر از ۱۵۰ میلیون تومان باشد. 

کلام آخر  

ایتالیا یکی از کشورهای دیدنی دنیا به شمار می‌رود که هر سال گردشکران زیادی به این کشور زیبا سفر می‌کنند. اگر شما به هر دلیلی از جمله تحصیلی، کاری، توریستی، درمانی و غیره قصد سفر به کشور ایتالیا را دارید در قدم اول باید جهت اخذ ویزای ایتالیا اقدام نمایید. بعد از اینکه موفق به دریافت ویزا شدید می‌توانید سفر خود را شروع کنید. 

مطالب پیشنهادی:

 

  

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

 

سوالت رو اینجا بپرس

ما در هر ساعتی پاسخگوی شما هستیم

× یوسفی هستم چطور میتونم کمکتون کنم؟