سفریکا بلاگ
safarika blog
رفع ریجکتی ویزای کانادا

3 راه اصلی رفع ریجکتی ویزای کانادا

چگونه مشکل ریجکتی ویزای کانادا را رفع کنیم؟

 

در مسیر مهاجرت ممکن است مشکلات زیادی بر سر راه ما قرار بگیرند. در صورتی که این مشکلات را بشناسیم، راحت تر می‌توانیم آن‌ها را از مسیر خود برداریم. یکی از رایج ترین مشکلات بر سر راه  متقاضیان مهاجرت به کانادا،  ریجکتی ویزای کانادا است.

ریجکتی ویزای کانادا با توجه به اینکه چه نوع ویزایی در اختیار است می‌تواند عوامل متفاوتی داشته باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا درباره عوامل بروز این مشکل و رفع ریجکتی ویزای کانادا اطلاعاتی را به شما عزیزان بدهیم.

 

رفع ریجکتی ویزای کانادا
رفع ریجکتی ویزای کانادا

چرا ویزای من ریجکت شده و چگونه می‌ توانم این مشکل را برطرف کنم؟

اگر ویزای کانادا شما توسط اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) رد شود، شروع زندگی در کانادا می‌تواند نا امید کننده باشد و شما را از ادامه مسیر دلسرد کند. اما با این حال، با توجه به ویزایی که برای آن درخواست کرده‌اید و دلیل رد شدن آن، ممکن است همچنان گزینه‌‌هایی داشته باشید.

گزینه‌های شما در مورد چگونگی ادامه پس از رد تا حد زیادی به دو چیز بستگی دارد:

 • اینکه برای چه نوع ویزای کانادایی درخواست داده‌اید
 • دلیل عدم دریافت ویزا

آیا از دریافت ویزای اقامت موقت مانند مجوز ویزیتور یا دانشجو رد شده‌اید؟ یا نوع ویزا جهت اقامت دائم کانادا است؟ نوع ویزایی که برای آن درخواست کردید مشخص می‌کند که بهترین راه برای ادامه چیست. همچنین مسئله مهمی وجود دارد که تعیین می‌کند آیا پرونده شما واقعاً “رد شده” یا فقط “بازگردانده شده است”.

این تمایزی است که ممکن است اکنون برای شما واضح نباشد، اما درک تفاوت بین این دو، جهت ادامه مسیر حیاتی است و به شما کمک می‌ کند مسیر درست را انتخاب کنید.

ریجکتی یا بازگشتی؟

اگر افسر ویزای مرتبط با پرونده شما تشخیص دهد که درخواست شما حداقل شرایط لازم برای ویزای مورد نظر شما را ندارد، درخواست دریافت ویزا را رد می‌کند. در شرایط بسیار نادر ممکن است درخواست شما به دلایل پزشکی یا جنایی رد شود. به طور معمول، در صورت رد درخواست شما، هزینه‌های دولتی پرداخت شده به شما بازپرداخت نمی‌شود.

برعکس، اگر ویزای درخواستی شما به شما بازگردانده شود، به این معنی است که شما مدارک کافی برای اثبات واجد شرایط بودن خود ارائه نکرده‌اید.

همچنین در صورتی که در زمان دریافت پرونده شما توسط مقامات مهاجرت، سهمیه برنامه‌ای که تحت آن درخواست داده‌اید، تکمیل شده باشد، آن‌ها می‌توانند درخواست ویزای شما را بازگردانند. اگر درخواست شما به شما بازگردانده شود، می‌توانید حق بازپرداخت هزینه‌های دولتی که پرداخت کرده‌اید را داشته باشید.

در صورتی که درخواست ویزای شما رد شود، اوضاع می‌تواند کمی پیچیده‌تر از زمانی باشد که درخواست شما به سادگی بازگردانده می‌شود. اگر ویزای شما به دلیل عدم پذیرش پزشکی یا کیفری رد شد، باید با یک وکیل واجد شرایط مهاجرت کانادا تماس بگیرید تا مشاوره لازم را به شما عزیزان بدهد.

اقامت کانادا
اقامت کانادا

سه راه اصلی رفع ریجکتی ویزای کانادا

درخواست مجدد ویزا، درخواست ریکانسیدریشن ویزا و در نهایت اعتراض در کورت مهم‌ترین راه‌های رفع ریجکت ویزای کانادا می‌باشند که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

درخواست مجدد ویزا

پس از مشورت با یک وکیل و یافتن علت رد شدن ویزا، مجدد مدارک خود را کامل کنید و درخواست ویزا بدهید.

درخواست بازبینی یا ریکانسیدریشن

 1. در قدم اول آرامش خود را حفظ کنید و سعی کنید با خونسردی وارد مرحله رفع ریجکت ویزای کانادایی خود شوید.
 2. اگر اطمینان دارید که درخواست اولیه شما برای ویزا صحیح بوده، مشکلی نداشته و اشتباه از طرف کنسولگری کانادا می باشد، می‌توانید یک نامه اعتراض جهت رفع ریجکتی به سفارت کانادا ارسال کنید.(در برخی مواقع نیاز است که نامه اعتراض با مشورت یا به طور مستقیم از وکیل مهاجرتی شما صادر شود. در غیر این صورت می توانید شخصا نسبت به نامه اعتراضی خود اقدام کنید.
 3. نامه را مو به مو دقیق بنویسید و تمام اطلاعات لازم را در آن درج کنید.

موارد لازم در درج نامه اعتراضی به ریجکت ویزای کانادا

 • اطلاعات فردی مانند نام، نام خانوادگی، تاریخ و محل تولد، کدملی، شماره پاسپورت و تلفن و ایمیل.
 • تاریخ ریجکت ویزای کانادا
 • ذکر دلیل ریجکت به طور کامل و دقیق
 • ارائه توضیحات کافی و جامع درباره بروز اشتباه در ریچکت ویزا

  اقامت ایرانیان در کانادا
  3 راه اصلی رفع ریجکتی ویزای کانادا

اعتراض در کورت

اعتراض در دادگاه عالی کانادا در حقیقت آخرین روش است و زمانی استفاده می‌شود که شما دو روش قبل را انتخاب کرده و نتیجه نگرفتید. در غیر این صورت، این روش خیلی کاربردی نیست و استفاده نمی‌شود.

رفع ریجکتی ویزا به دلیل مدارک ناکافی

اگر درخواست شما به دلیل مدارک ناکافی رد شده است، بسته به اینکه آن‌ها چه بوده‌اند، همچنان می‌‌توانید به کانادا بروید اما باید مدارک خود را مجدداً ارزیابی کنید. توصیه می‌‌شود از یک وکیل مهاجرت کانادایی استفاده کنید که بتواند به تصحیح هرگونه اشتباهی که در درخواست اولیه شما انجام شده است، کمک کند.

لازم به ذکر است رد ویزای موقت(دانشجویی، کاری، توریستی و غیره)، به منظور این نیست که شما برای همیشه از ورود به کانادا منع شده‌اید؛ بلکه تنها مشکل ایجاد شده یک وقفه نه چندان طولانی است.

بیشتر نگرانی افسران مهاجرت از رد ویزای شما بابت ماندگاری همیشگی در کشور مقصد است. بیشتر دلایل رد ویزاهای موقت در یک چیز خلاصه می‌شود: ” عدم ارائه مدارک کافی که ثابت کند شما به کشور مبدا تعلق خاطر دارید و قصد ندارید برای همیشه در کشور مقصد باقی بمانید. ”

در چه صورت ویزای ریجکت شده امکان بازگشت ندارد؟

اگر فایل برگردانده شده و سهمیه برنامه مورد نظر را از دست داده‌اید، متأسفانه شانس دیگری ندارید(مگر اینکه واجد شرایط رده مهاجرت دیگری باشید که هنوز درخواست ویزا را می پذیرد).

اما اگر درخواست ویزای شما به دلیل مفقود شدن مدارک یا تکمیل نادرست مدارک برگردانده شد، با ارائه مدارک تصحیح شده و صرف درخواست مجدد به راحتی می‌‌توان بر این مشکل غلبه کرد.

به یاد داشته باشید، یک افسر ویزا تقریباً هرگز از شما نمی‌‌خواهد که اسناد اضافی برای روشن شدن پرونده خود ارائه دهید. آن‌ها یا مدارک را برمی‌گردانند یا درخواست شما را رد می‌کنند. با در نظر گرفتن شرایط مختلف در مهاجرت به کانادا، همیشه بهتر است شرایط ویزای مورد نظر خود را به دقت بررسی کنید و مطمئن شوید که درخواست شما مطابقت دارد یا از این حد فراتر رفته است.

ریجکتی ویزای کانادا
ریجکتی ویزای کانادا

سوالات متداول

در ادامه به بررسی برخی سوالات رایج درباره رفع ریجکتی ویزای کانادا می‌پردازیم:

آیا ممکن است ویزای من برای همیشه رد شود؟

به جز دلایل مربوط به سوابق کیفری و جنایی که شرایط خاصی دارند، رد شدن هر ویزایی به هر دلیلی مشکلی حل شدنی است.

آیا ممکن است ریجکت ویزای من به دلیل سهل انگاری افسر مهاجرت باشد؟

بله، چنین چیزی احتمال بسیار بالایی دارد؛ چرا که افسرهای مهاجرت اغلب به دلیل زمان کم و عدم دقت جزئی در بررسی ممکن است در چک کردن مدارک درخواست ویزا اشتباه کنند.

 

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

 

سوالت رو اینجا بپرس

ما در هر ساعتی پاسخگوی شما هستیم

× یوسفی هستم چطور میتونم کمکتون کنم؟