سفریکا بلاگ
safarika blog
درخواست ویزای فرانسه

5 نکته درخواست ویزای فرانسه

شرایط و مدارک لازم برای درخواست ویزای فرانسه

کشور فرانسه به عنوان یکی از مقاصد مهاجران سراسر دنیا و به ویژه ایرانیان در رده‌های سنی مختلف در نظر گرفته می‌شود که آن را مدیون فاکتورهایی مانند ارزش دادن به شهروند داخلی و خارجی، سطح بالای رفاه اجتماعی، درمان مناسب، امید به آینده، تحصیل آسان، هزینه پایین زندگی و  غیره است. در این مقاله قصد داریم در خصوص فرآیند درخواست ویزای فرانسه در زمینه‌های مختلف، مطالبی را با شما به اشتراک بگذاریم.

انواع ویزای فرانسه را بشناسید

پیش از آنکه برای مهاجرت به فرانسه اقدام کنید، باید اطلاعات خود را در خصوص انواع درخواست ویزای فرانسه ارتقاء دهید تا در هنگام تصمیم گیری دچار مشکل نشوید. هدفی که برای سفر به فرانسه در نظر دارید، نوع ویزای شما را اعم از تحصیلی، توریستی، کاری و غیره تعیین می‌کند. در ادامه با انواع ویزا آشنا می‌شویم.

ویزای تحصیلی فرانسه

یکی از شرایط دریافت ویزای تحصیلی، داشتن بالای  18سال است و با انتخاب رشته تحصیلی مرتبط و برخورداری از دیگر شرایط لازم، می‌توانید از یکی از مراکز آموزشی معتبر، پذیرش دریافت کنید. البته صفر تا صد مراحل صدور ویزای تحصیلی به صورت آنلاین انجام می‌شود.

درخواست ویزای فرانسه
درخواست ویزای فرانسه

ویزای توریستی فرانسه

اگر تمایل به سفر به کشور فرانسه را دارید، استفاده از ویزای توریستی گزینه مناسبی محسوب می‌شود. برای پیگیری درخواست ویزای فرانسه، باید از سفارت وقت بگیرید. این مراجعه برای ارائه و تحویل مدارک و انگشت نگاری می‌باشد و لزومی ندارد با افسر مصاحبه‌ای داشته باشید.  لازم است یک تا 6 ماه قبل از سفر به فرانسه، پیگیری‌های ابتدایی و هماهنگی‌های مرتبط را انجام دهید. در صورتی که مدارک شما کامل باشد، ظرف مدت 21 روز کاری با درخواست ویزای شما موافقت می‌شود.

ویزای کاری فرانسه

لازم است بدانید که این نوع ویزا با توجه به زمان اقامت به دو دسته تقسیم بندی می‌شود. اقامت کاری بیش از 3 ماه، در گروه ویزای بلند مدت قرار می‌گیرد و اقامت کاری کمتر از 3 ماه، مشمول درخواست ویزای فرانسه کوتاه مدت می‌شود. بر اساس این موضوع در صورت داشتن تخصص و مهارت لازم دعوتنامه‌ای توسط کارفرما برای متقاضی صادر می‌شود و در صورت رضایت امکان تمدیدآن نیز وجود دارد. بر عکس این موضوع نیز رخ می‌دهد به صورتی که اگر کارفرما از شخص مهاجر رضایت نداشته باشد، ویزای کاری وی تمدید نخواهد شد و بایستی کشور فرانسه را ترک کند.

ویزای ترانزیت فرانسه

این نوع ویزا در لیست ویزاهای کوتاه مدت قرار می‌گیرد و برای افرادی مناسب است که قصد اقامت موقت در منطقه بین المللی فرودگاه فرانسه را دارند. درخواست ویزای فرانسه برای این بخش همراه با محدودیت‌هایی است؛ چرا که متقاضی اجازه ورود به خاک فرانسه و شهرهای آن را ندارد.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به فرانسه

فرقی نمی‌کند از کدام روش برای مهاجرت به فرانسه، اقدام خواهید کرد، تعدادی از مدارک در هر کدام از این روش‌ها به صورت مشترک خواهد بود و البته برخی نیز مختص همان بخش است. گذرنامه متقاضی به انضمام همه گذرنامه‌های قبلی، تکمیل فرم درخواست ویزای فرانسه که از نوع شینگن می‌باشد، اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی متقاضی و همراهان، رسید پرداخت هزینه ویزای درخواستی، گردش حساب و تمکن مالی به منظور اینکه از عهده مخارج زندگی طی بازه زمانی مشخصی بر آیید.

ارائه اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی، در صورت متأهل بودن اصل و ترجمه سند ازدواج متقاضی، ارائه مدارک مربوط به سابقه کار، اصل دعوت نامه، بیمه مسافرتی معتبر مربوط به حوزه شینگن، دو قطعه عکس 5/4*5/3، برنامه سفر متقاضی، نامه اشتغال به کار، گواهی اشتغال به تحصیل، مدارک مربوط به بازنشستگی، پاسپورت معتبر و رزرو بلیط رفت و برگشت و واچر هتل و غیره که از جمله مدارکی هستند که بایستی در هنگام مراجعه به سفارت ارائه دهید.

نگاهی به فرآیند تائید درخواست ویزای فرانسه

از ابتدای اقدام برای درخواست ویزای فرانسه تا انتهای آن بایستی مراحل را با دقت و به ترتیب انجام دهید. این فرآیند به ترتیب شامل بررسی مدارک و اطلاعات برای دریافت ویزای فرانسه، تکمیل فرم درخواست ویزا به صورت آنلاین، آن هم در صورت داشتن پاسپورت معتبر، تعیین زمان مصاحبه برای درخواست ویزا، ارسال نهایی مدارک، پرداخت مبلغ تعیین شده و ارسال رسید و در نهایت پیگیری درخواست خواهد شد.

درخواست ویزای فرانسه
درخواست ویزای فرانسه

هزینه درخواست ویزای فرانسه

با توجه به وجود روش‌های متعدد برای پیگیری درخواست ویزای فرانسه، بسیاری از متقاضیان به دنبال کسب اطلاع در زمینه هزینه صدور ویزا هستند. بر اساس تحقیقات صورت گرفته هزینه مربوط به ویزای ترانزیت، بیش از 88 دلار محاسبه می‌شود، این مبلغ برای ویزای تحصیلی حدود 55 دلار، ویزای اقامت کوتاه مدت 88 دلار و برای ویزای اقامت بلند مدت 110 دلار به ازای هر فرد، در نظر گرفته می‌شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط و ضوابط درخواست ویزای فرانسه با مشاوران با تجربه و خبره ما تماس بگیرید. از امتیازات این موسسه، دریافت مشاوره رایگان و پیگیری همیشگی است. مدیریت زمان، جلوگیری از اتلاف هزینه و زمان و هدفمند بودن را در مجموعه ما تجربه می‌کنید.

سوالات متداول

اعتبار ویزای فرانسه چه مدت است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت اعتبار درخواست ویزای فرانسه به نوع ویزای مورد نظر شما بستگی دارد که در حالت کلی درخواست متقاضی در 3 گروه قرار می‌گیرد. در گروه اول که از آن با نام ویزای کوتاه مدت یا شینگن نام برده می‌شود دارای اعتباری برابر 90 روز است. گروه دوم که مشمول ویزای طولانی مدت می‌شود، حدود 3 ماه تا یک سال اعتبار دارد و گروه سوم که معمولاً متقاضیان ویزای تزانزیت در آن قرار می‌گیرند، دارای اعتبار 5 روزه هستند.

صفر تا صد درخواست ویزای فرانسه چقدر زمان می برد؟

این موضوع نیز با توجه به نوع ویزای انتخابی، در نظر گرفته می‌شود. به طور کلی می‌توان گفت درخواست ویزای فرانسه، بین حداقل 5 روز تا 20 روز کاری مورد ارزیابی و بررسی قرار می‌گیرد. البته در صورتی که متقاضی ویزای بلند مدت باشید، این بازه زمانی تا حصول نتیجه، به 15 تا 20 روز کاری و در برخی موارد تا 2 ماه به طول خواهد انجامید. این مدت زمان برای صدور ویزای کوتاه مدت به 5 روز تا 15 روز کاری خواهد رسید.

دلایل ریجکتی ویزای فرانسه چیست؟

همانطور که عنوان شد مدارک متقاضی بایستی به صورت کامل به سفارت ارائه شود و صلاحیت وی بر اساس فاکتورهای مختلف مورد تائید قرار گیرد با این حال گاهی درخواست ویزای فرانسه برای متقاضی رد می‌شود چرا که سوء پیشینه داشته و یا مدارک جعلی را ارائه داده است. البته دلایل دیگری نیز وجود دارد که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم.

وجود خدشه به پاسپورت متقاضی، عدم ارائه برنامه سفر وی به صورت جامع و دقیق، عدم برخورداری از میزان تمکن مالی مناسب و استاندارد، عدم ارائه انگیزه نامه موجه برای مهاجرت، عدم ارائه معرفی نامه معتبر، عدم برخورداری متقاضی از بیمه مسافرتی، ارائه گواهی و مدارک تولد نا معتبر و غیر قابل قبول،  عدم ارائه مدارکی دال بر اثبات اقامت در فرانسه، عدم ارائه پاسپورت معتبر نظیر نا معتبر بودن آن، عدم برخورداری از سلامت جسمی و روانشناختی (برای مطالعه بیشتر مطلب روانکاوی رو مشاهده بفرمایید)و غیره از جمله دلایل ریجکت شدن درخواست ویزای فرانسه برای متقاضی، محسوب می‌شود.

 

مطالب پیشنهادی

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

 

سوالت رو اینجا بپرس

ما در هر ساعتی پاسخگوی شما هستیم

× یوسفی هستم چطور میتونم کمکتون کنم؟